Foteliki dla niemowląt

Nasze foteliki dla niemowląt pomogły przewieźć już 50 milionów dzieci ze szpitala do domu — pomogą i Tobie.  W Maxi-Cosi wieziemy przyszłość. Nasze nagradzane w wielu konkursach foteliki zostały zaprojektowane pod kątem maksymalnego bezpieczeństwa. Wszystkie foteliki samochodowe Maxi-Cosi dla noworodków zapewniają Twojemu dziecku najwyższy poziom ochrony.

Filtry
  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
Page

Foteliki dla niemowląt od Maxi-Cosi

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla Ciebie i Twojej rodziny to bardzo ważna decyzja. Twój noworodek musi bezpiecznie i komfortowo podróżować już od momentu wyjścia ze szpitala. Nie martw się! W Maxi-Cosi rodzina jest najważniejsza; pomożemy Ci wybrać fotelik odpowiedni do Waszych potrzeb.

Co musisz wiedzieć, aby wybrać właściwy fotelik dla niemowląt:

Maxi-Cosi zaleca podróżowanie tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 15 miesiąca życia dziecka; potwierdzają to opinie ekspertów. Przeczytaj tutaj, dlaczego polecamy takie ustawienie fotelika.

Baza ISOFIX

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze fotelika dla niemowląt jest sposób jego mocowania. Najszybszym i najłatwiejszym obecnie systemem mocowania jest ISOFIX. Ogranicza on ryzyko niewłaściwej instalacji i zapewnia solidne mocowanie do konstrukcji pojazdu za pomocą wyraźnych oznakowań. Nie przejmuj się, jeśli nie masz w samochodzie punktów mocujących ISOFIX. Prawidłowy montaż za pomocą pasa bezpieczeństwa, wykonany zgodnie z instrukcją dołączoną do fotelika, jest równie bezpieczny. 

Funkcja obracania

Mamy w ofercie kilka fotelików z funkcją obracania jedną ręką, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie. Oznacza to również, że ustawiony początkowo tyłem do kierunku jazdy fotelik można obrócić, kiedy dziecko podrośnie, lecz nie przed 15 miesiącem życia.
Obracany fotelik dla niemowląt jest nie tylko wygodniejszy ale i dużo bezpieczniejszy. Masz pewność, że maluch jest w nim dobrze usadowiony dzięki innowacyjnej uprzęży lub pętli na pas bezpieczeństwa.

Gdzie zamontować fotelik

Fotelik dla niemowląt najlepiej jest zamontować po środku tylnej kanapy. Drugie najlepsze miejsce jest za fotelem pasażera, ponieważ na środku nie zawsze są dostępne punkty mocowania ISOFIX lub trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Nie zalecamy mocowania fotelika dla niemowląt na przednim siedzeniu, ale jeśli nie ma innego wyboru, zawsze wyłącz poduszkę powietrzną pasażera zanim ruszysz w drogę.

Kiedy należy wymienić fotelik

Gdy główka Twojego dziecka wystaje ponad górną krawędź fotelika dla niemowląt, czas zmienić fotelik na większy. Foteliki z kolejnej kategorii wiekowej są przeznaczone dla dzieci w wieku od co najmniej 9 miesięcy.

Porównaj produkty
You have no items to compare.