Jak czyścić fotelik samochodowy Maxi-Cosi

Gdy masz małe dziecko lub niemowlę, wiesz, że zawsze coś może się rozlać. Dlatego foteliki samochodowe Maxi-Cosi są bardzo łatwe w czyszczeniu.  

Oto krótki poradnik czyszczenia fotelika samochodowego Maxi-Cosi  

1) Wyjmij fotelik z samochodu 

Wyjmij fotelik z samochodu i odepnij z niego wszelkie zabawki. 

2) Przed praniem  

Użyj odkurzacza, aby usunąć większe okruszki. Jeśli coś się rozlało i fotelik jest mokry, użyj wilgotnej ściereczki, by usunąć co większe zabrudzenia.  

3) Zdjęcie tapicerki  

Nasze foteliki samochodowe projektujemy w taki sposób, by dało się z nich szybko i łatwo zdjąć tapicerkę do czyszczenia. Aby było to jeszcze łatwiejsze, nagraliśmy proste filmy instruktażowe pokazujące dokładnie, co trzeba zrobić.  

  • Instrukcję zdejmowania i zakładania tapicerki fotelika samochodowego znajdziesz tutaj

  • Filmy z instrukcjami zdejmowania i zakładania tapicerki fotelika samochodowego znajdziesz na naszym kanale YouTube tutaj.

 

4) Sprawdź instrukcje czyszczenia fotelików Maxi-Cosi 

Jeśli nie masz pewności, jak najlepiej wyczyścić fotelik samochodowy Maxi-Cosi, sprawdź etykietę lub instrukcję obsługi fotelika. 

5) Pranie w pralce 

Czyszczenie fotelików samochodowych Maxi-Cosi jest dziecinnie łatwe. Wiele tapicerek fotelików samochodów nadaje się do prania w pralce, by ułatwić usuwanie plam. Wystarczy po prostu zdjąć tapicerkę i włożyć ją do pralki. Jeśli nie możesz zdjąć tapicerki, by włożyć ją do pralki, możesz użyć wilgotnej gąbki lub ściereczki, by oczyścić zabrudzenia.  

  • Używamy tkanin premium, które nie kurczą się ani nie rozciągają, dzięki czemu dłużej wyglądają jak nowe.  

6) Zostaw tapicerkę do wyschnięcia  

Kiedy tapicerka wyschnie, możesz ponownie ją założyć na fotelik i ruszać w następną podróż z fotelikiem, który wygląda jak nowy.  

  • Aby dowiedzieć się, jak zdjąć i wymienić tapicerkę fotelika samochodowego, obejrzyj filmy na naszym kanale YouTube tutaj.

  • Instrukcja obsługi fotelika samochodowego opisano sposób zdejmowania i zakładania tapicerki.

Jak czyścić pasy fotelika samochodowego Maxi-Cosi? 

Pasy fotelika samochodowego brudzą się jako pierwsze, kiedy coś się wyleje. Nasze uprzęże posiadają wyjmowane otulinki, które można prać ręcznie lub w pralce. Przymocowaną na stałe część uprzęży można czyścić miękką ściereczką lub gąbką, ciepłą wodą i odpowiednim detergentem. 

Wskazówka: Unikaj silnych środków chemicznych i detergentów, ponieważ mogą one powodować przebarwienia. 

  • Pamiętaj o odpowiednim ponownym nałożeniu otulinek — zgodnie z instrukcjami lub filmami instruktażowymi.

Jak często należy czyścić fotelik samochodowy Maxi-Cosi? 

To, jak często trzeba czyścić fotelik samochodowy, zależy od tego, jak często jest on używany i od zachowania Twojego malucha. Na przykład, jeśli dziecko lubi jeść w samochodzie, to prawdopodobnie fotelik będzie trzeba czyścić częściej.   

Tip: Jeśli to możliwe, czyść fotelik samochodowy Maxi-Cosi w okresie, kiedy nie będzie natychmiast potrzebny, by tapicerka mógła dobrze wyschnąć.   

Zapasowy pokrowiec na wszelki wypadek 

Tak jak pakujesz ubrania na zmianę dla dziecka na wypadek, gdyby się czymś zalało, możesz również zabrać ze sobą zapasowy pokrowiec fotelika. W ten sposób możesz szybko przywrócić fotelik do stanu czystości i jechać dalej. Kup nasze akcesoria do fotelików samochodowych i zapasowe pokrowce.