Foteliki samochodowe

Innowacyjne foteliki samochodowe Maxi-Cosi to zaufani partnerzy bezpiecznych i wygodnych podróży od kilku dekad. W Maxi-Cosi przez dziesięciolecia wieziemy przyszłość na bazie wiedzy i innowacji. Pozwól nam ułatwić Ci podróżowanie z dzieckiem już od chwili wyjścia ze szpitala.

Page
Filtry
  1.  
  2.  
  3.  
  4.  
  5.  
  6.  
Page
Filtry

Nie udało Ci się znaleźć poszukiwanego modelu? To mógł być jeden z naszych starszych modeli.

Tutaj obejrzysz wszystkie starsze modele:

Foteliki samochodowe Maxi-Cosi

Wszystkie foteliki samochodowe Maxi-Cosi powstają z myślą o Tobie i o Twojej rodzinie. Ponieważ bezpieczeństwo Twojej rodziny jest dla nas najważniejsze, każdy opracowywany przez nas fotelik samochodowy jest dokładnie testowany i oceniany przez niezależne organizacje kontroli bezpieczeństwa, takie jak ADAC. Z fotelikiem samochodowym Maxi-Cosi podróżujesz beztrosko — od pierwszych dni od urodzenia aż po szkołę podstawową w fotelikach z grupy 2/3. Oferujemy najlepsze rozwiązania do wszystkich Twoich potrzeb.

Jakiego typu fotelika samochodowego potrzebuję?

Obecnie w Europie obowiązują dwie normy dotyczące fotelików samochodowych, o których należy pamiętać:  R44 i R129/i-Size. Dzieci do 12 lat lub poniżej określonego wzrostu powinny zawsze podróżować w foteliku samochodowym zgodnym z tymi zatwierdzonymi normami.

R129/I-size

R129/i-Size jest najnowszą normą. Przepisy te określają odpowiednie kategorie fotelików samochodowych na podstawie wzrostu dziecka, a nie jego wagi. Większość ekspertów zaleca, aby ze względu na siłę mięśni dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy przez co najmniej 15 miesięcy. Dowiedz się więcej na temat normy I-size lub podróżowania tyłem do kierunku jazdy, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojej rodziny.

ECE R44/04

Grupy fotelików samochodowych R44 0+ (od urodzenia do 13 kg), 1 (9–18 kg) lub 2/3 (15–36 kg) opierają się na wadze dziecka, a nie na jego wzroście, i są odpowiednie dla dzieci od urodzenia do 12 lat. Przepisy prawa nakazują przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy przez co najmniej 9 miesięcy. Jednak najprawdopodobniej produkty z homologacją R44/04 zostaną z czasem wycofane, a obowiązywać będzie wyłącznie norma i-Size. Przeczytaj więcej o standardzie ECE R44.

Mocowanie na podstawie Isofix a mocowanie za pomocą pasa bezpieczeństwa

System montażu ISOFIX minimalizuje ryzyko nieprawidłowego założenia fotelika i zapewnia solidne połączenie z punktami mocowania ISOFIX w samochodzie. Umożliwia on zablokowanie fotelika samochodowego (lub jego bazy) na dwóch metalowych zaczepach (punktach mocowania ISOFIX) między fotelami samochodowymi.

W przypadku ISOFIX ryzyko nieprawidłowego zamontowania fotelika samochodowego jest mniejsze niż w systemach wykorzystujących samochodowe pasy bezpieczeństwa. Nadal nie masz pewności, czy w Twoim samochodzie jest system Isofix? Sprawdź naszą listę kompatybilnych samochodów.

Nie przejmuj się, że Twój samochód nie pozwala na montaż ISOFIX. Nasze foteliki mocowane za pomocą pasa bezpieczeństwa są tak samo łatwe w użyciu. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w dołączonej instrukcji, a Ty i Twój maluch będziecie gotowi do drogi!

Szukasz fotelika samochodowego, ale nie masz pojęcia od czego zacząć? W Maxi-Cosi uwielbiamy pomagać! Wypróbuj nasze narzędzie do wyboru fotelików w celu uzyskania pomocy przy wyborze najlepszego produktu dla Twojej rodziny.

 

 

 

Porównaj produkty
You have no items to compare.