Jakie są zasady dotyczące fotelików samochodowych podczas podróżowania tyłem i przodem do kierunku jazdy?

Podczas pierwszej podróży samochodem chcesz, by dziecku było wygodnie i aby było bezpieczne i zadowolone. Wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o przepisach dotyczących fotelików samochodowych zwróconych tyłem i przodem do kierunku jazdy, aby ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji. 

Od jakiego wieku można przewozić dzieci w foteliku samochodowym z siedziskiem skierowanym do przodu 

Wielu rodziców chce wiedzieć, od ilu lat mogą przewozić dziecko w foteliku samochodowym zwróconym przodem do kierunku jazdy, ale nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zgodnie z prawem przodem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym z homologacją ECE R44/04 można przewozić dziecko ważące powyżej 9 kg, czyli mniej więcej od 9 miesiąca życia. Ale nie ma co się z tym spieszyć. Jest wiele powodów, by poczekać, aż dziecko trochę urośnie, zanim zaczeniesz wozić je przodem do kierunku jazdy.. 

Dlaczego podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsze dla niemowląt i małych dzieci? 

Dzieci podróżujące przodem do kierunku jazdy mogą zostać wyrzucone do przodu w przypadku zderzenia czołowego. Podróżowanie przodem do kierunku jazdy jest bardziej obciążające dla głowy i szyi dziecka, co może powodować poważne obrażenia.

Jeśli Twoje dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, fotelik rozkłada siłę uderzenia na całe plecy, chroniąc delikatną głowę i szyję. Biorąc pod uwagę, że 70% wypadków to zderzenia czołowe, dopóki mięśnie i kości dzieci nie rozwiną się prawidłowo, najbezpieczniejszą dla nich pozycją w czasie jazdy samochodem jest pozycja tyłem do kierunku jazdy.  

Jakie są przepisy dotyczące fotelików samochodowych i-Size z zwróconych tyłem do kierunku jazdy? 

Foteliki samochodowe i-Size spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Zgodnie z prawem dziecko w foteliku samochodowym i-Size musi podróżować tyłem do kierunku jazdy minimum do ukończenia 15 miesiąca życia. 

Dowiedz się więcej na temat fotelików samochodowych i-Size lub obejrzyj naszą kolekcję. 

Do jakiego wieku dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy? 

Według zaleceń normy i-Size dzieci należy przewozić tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 15 miesiąca życia. Wielu ekspertów zaleca jednak, aby nie spieszyć się z przewożeniem dziecka przodem do keirunku jazdy.  Dziecko w tym wieku szybko się rozwija i z miesiąca na miesiąc staje się coraz silniejsze. Im dłużej będzie podróżowało w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy, tym lepiej. Część specjalistów zaleca nawet wożenie dziecka w tej pozycji do ukończenia przez nie 4 lat. 

Na szczęście producenci fotelików samochodowych, jak Maxi-Cosi, pozwalają rodzicom dokonać takiego wyboru. Możesz wybrać fotelik samochodowy i-Size, który umożliwia podróżowanie tyłem do kierunku jazdy do czasu, gdy Twoje dziecko osiągnie 105 cm wzrostu lub około cztery lata, kiedy jego mięśnie i kości staną się silniejsze.  

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego 

W Maxi-Cosi pomagamy młodym rodzicom, oferując im nasze zaufane i innowacyjne produkty. Począwszy od naszego pierwszego przełomowego fotelika samochodowego usytuowanego tyłem do kierunku jazdy, wprowadzonego na rynek w 1984 roku, stale badamy potrzeby naszych klientów i nieustannie rozwijamy nasz asortyment. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom szeroki wybór fotelików samochodowych, które są proste w obsłudze, dopasowane do nowoczesnego stylu życia i spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Nasze najnowsze obrotowe foteliki samochodowe, takie jak Mica Pro Eco i-Size, zapewniają jeszcze większą swobodę i wygodę, dając Ci pełną kontrolę nad ustawieniem kierunku i regulacji  fotelika.