Wskazówki dotyczące odpowiedniego wyboru fotelika Maxi-Cosi

Twój brzuszek rośnie i pora już pomyśleć o tym, jaki fotelik samochodowy Maxi-Cosi będzie dla Ciebie najlepszy. Z całego wyposażenia, które trzeba przygotować przed narodzeniem dziecka, to właśnie wybór takiego fotelika jest najważniejszy. Zebraliśmy tutaj wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą Ci wybrać fotelik samochodowy dla swojego malucha.

Zacznijmy od podstaw:

  • Przewożenie dziecka samochodem bez fotelika jest niezgodne z prawem, nawet w przypadku pierwszej jazdy ze szpitala do domu.
  • Będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne i właściwie chronione.
  • Dopasowanie cech fotelika samochodowego do Twojego stylu życia — np. zgodność z systemem podróżnym i baza z zatrzaskową metodą montażu — może Ci znacznie ułatwić kilka pierwszych miesięcy.
  • Mądrze jest unikać fotelików samochodowych z drugiej ręki, jeśli nie masz absolutnej pewności, że nie uległy uszkodzeniu.
Pebble 360 Pro
Coral 360
360 Pro Family
CabrioFix i-Size
Pebble Pro
Mica Pro Eco
Mica Eco
Pearl 360 Pro

Co wybrać?

Jeśli planujesz korzystać z dziecięcego fotelika samochodowego do 12/15 miesiąca życia, przyjrzyj się fotelikom z grupy 0 — tym, czego szukasz, okaże się nasz najnowszy, innowacyjny fotelik CabrioFix i-SizePebble Pro lub Pebble 360 Pro.

Jeśli szukacie maksymalnej wygody, przetestujcie model Coral 360. Jest to jedyny w swoim rodzaju fotelik samochodowy, przeznaczony na pierwsze 12 miesięcy życia dziecka, wyposażony w wyjmowane, lekkie nosidło z ergonomiczną wkładką. Stwórz Rodzinę Pro 360, system obrotowych fotelików nowej generacji, łącząc Pebble 360 Pro, bazę FamilyFix 360 Pro i fotelik dziecięcy Pearl 360 Pro!

Jeśli zależy Ci na dodatkowej elastyczności, poszukaj fotelika obrotowego, który można zamontować najpierw tyłem do kierunku jazdy, a gdy dziecko skończy 15 miesięcy, można go obrócić przodem do kierunku jazdy i używać do czasu, aż dziecko skończy 4 roku. Do takich fotelików należą m.in. modele Mica EcoMica Pro Eco lub Pearl 360 Pro.

Kluczową sprawą jest możliwość podróżowania tyłem do kierunku jazdy!

W przypadku pierwszego fotelika samochodowego dla dziecka masz następujące możliwości:

  • Grupa 0: fotelik odpowiedni od urodzenia do osiągnięcia 10 kg wagi (około 9 miesięcy)
  • Grupa 0+: fotelik odpowiedni od urodzenia do osiągnięcia 13 kg wagi (około 15 miesięcy)

Na mocy prawa pierwszy dziecięcy fotelik samochodowy musi być zgodny z normą R44 lub R129 (norma R129 jest również znana jako i-Size).

Jakie opcje montażu w nich zapewniono?

Masz również wybór w kwestii zamocowania fotelika w samochodzie. Montaż fotelików samochodowych na bazie zwiększa elastyczność i ułatwia korzystanie z nich w trakcie podróży! Nie trzeba się wtedy martwić o systemy kotwiczenia ISOFIX — oferujemy możliwość mocowania za pomocą pasa! Dowiedz się więcej o różnicy pomiędzy systemem ISOFIX a montażem za pomocą pasa, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie i swojego stylu życia.

Wybierając fotelik samochodowy, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Wciąż masz wątpliwości lub wiesz już, jaki produkt zaspokaja Twoje potrzeby, ale chcesz się upewnić, że pasuje do Twojego samochodu? Skorzystaj z poradnika poświęconego fotelikom samochodowym Maxi-Cosi, aby się dowiedzieć, który model najlepiej pasuje do stylu życia Twojej mającej się wkrótce powiększyć rodziny.