Technologie najbezpieczniejszych fotelików samochodowych Maxi-Cosi 

Od ponad 30 lat skupiamy się na bezpieczeństwie i komforcie Twojego dziecka, pozwalając Tobie skupić się na drodze. Dzięki naszym innowacyjnym technologiom fotelików samochodowych pozwalamy współczesnym rodzicom bez trudu prowadzić aktywne, nowoczesne życie. 

Wspólnie z ekspertami z całej Europy stale ulepszamy nasze foteliki samochodowe dla niemowląt, małych i większych dzieci, wykorzystując najnowsze innowacje w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu. Od chwili wyjścia ze szpitala z noworodkiem w jednym z naszych fotelików samochodowych możesz być spokojny. Możesz mieć pewność, że fotelik samochodowy został wykonany według najlepszych technologii gwarantujących bezpieczeństwo dziecka podczas każdej podróży. 

Ochrona dzięki naszym najlepszym technologiom fotelików samochodowych 

Maxi-Cosi angażuje się w prace nad normami bezpieczeństwa fotelików samochodowych od 1984 roku. Nasze liczne patenty świadczą o tym, że jesteśmy jednym z najbardziej innowacyjnych producentów fotelików samochodowych od czasu wprowadzenia na rynek naszej pierwszej bazy ISOFIX przed wielu laty. 

Stosując przemyślaną i wygodną konstrukcję oraz nowoczesne materiały naszych produktów, przewyższamy minimalne normy bezpieczeństwa i dajemy Ci gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa Twojego dziecka. 

 

  • Nasze rozwiązanie G-Cell pozawala chronić dziecko w razie kolizji bocznej. Specjalne sześciokątne komórki wbudowane w boczne panele fotelika działają trochę na zasadzie strefy zgniotu w zderzaku samochodu. Siła uderzenia jest dzięki temu przenoszona z dala od ciała dziecka, zapewniając mu doskonałą ochronę. Dowiedz się więcej o technologii fotelików samochodowych G-Cell.

  • Nasza technologia Maxi-Cosi Air Safety Technology® — wyróżniona licznymi nagrodami branżowymi — to specjalny system poduszek powietrznych, który amortyzuje głowę i szyję dziecka. Poduszki powietrzne napełniają się automatycznie w przypadku kolizji, znacznie redukując siły działające na dziecko i zmniejszając ryzyko poważnych obrażeń ciała. Dowiedz się więcej o Air Safety Technology® 

  • Chcąc zapewnić jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa, opracowaliśmy obrotowe foteliki samochodowe, takie jak Mica, [LINK], które zapewniają dziecku możliwość podróżowania tyłem do kierunku jazdy do czwartego roku życia. Podróżowanie tyłem do kierunku jazdy przez dłuższy okres jest zalecane zgodnie z najnowszą normą i-Size. Dowiedz się więcej o normach bezpieczeństwa i-Size lub przejrzyj nasze foteliki samochodowe z homologacją i-Size

Nasze produkty są dokładnie przetestowane

Kupując jeden z naszych fotelików samochodowych, inwestujesz w lata badań, rozwoju i testów. Sprawdzamy, badamy i testujemy nowe materiały w laboratoriach, a także korzystamy z niezależnych ośrodków badawczych.

Nasze testy zderzeniowe są tak zaawansowane, że często są używane również przez organy regulacyjne UE. Co roku eksperci przeprowadzają ponad 2000 testów zderzeniowych naszych produktów, sprawdzając istniejące produkty i opracowując nowe technologie. Firma Maxi-Cosi słynie ze stosowania najnowocześniejszych innowacji do produkcji bezpiecznych i niezawodnych fotelików samochodowych. 

Nasze zaawansowane testy zderzeniowe są podobne do tych przeprowadzanych przez niezależnego i renomowanego eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów, firmę Euro NCAP. Dowiedz się więcej o niezależnych ośrodkach testowych, takich jak STIWA.

Historia i doświadczenie Maxi-Cosi 

Jest rok 1984. Dzieci przewożone są w samochodach w gondolach bez żadnych zabezpieczeń. Małe dzieci podróżują w fotelikach wiszących nad tylnymi siedzeniami samochodów. Wtedy Maxi-Cosi wprowadza na rynek pierwszy w Europie fotelik samochodowy dla dzieci- Maxi-Cosi Standaard. 

Ponad 30 lat później nasza misja pozostaje ta sama: wprowadzać kolejne innowacje technologii fotelików samochodowych, by dzieci podróżowały tak bezpiecznie, jak to tylko możliwe. 

Samochody są zaprojektowane dla dorosłych, nie dla dzieci. Dlatego stale wprowadzamy innowacje, testujemy i ulepszamy nasze projekty we współpracy z innymi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem dzieci w samochodzie, takimi jak United Test and Assembly Center Ltd (UTAC), Transport Research Laboratory (TRL) oraz Komisja Europejska. 

Nasza filozofia 

Podstawą wszystkich naszych działań jest zrozumienie potrzeb współczesnych rodziców i ich dzieci. 

Wiemy, że fotelik samochodowy musi być łatwy w użyciu, pozwalając Ci poruszać się szybko i bezpiecznie z dzieckiem, a przy tym powinien świetnie wyglądać. Ta wiedza w połączeniu z naszym wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu technologii bezpieczeństwa dzieci w samochodach pozwala nam wprowadzać innowacje rozwiązujące problemy, jak nikt inny.