Lepsza ochrona w podróży dzięki naszej technologii G-Cell

Nasza technologia fotelików samochodowych G-Cell chroni Twoje dziecko w razie wypadku. Elastyczny i mocny materiał rozkłada siłę uderzenia, oddalając ją od ciała Twojego dziecka i redukując obrażenia. 

Jak działa nasz fotelik samochodowy G-Cell? 

G-Cell to układ sześciokątnych komórek wbudowanych w boki fotelika samochodowego. W razie wypadku komórki te rozkładają wywołane nim siły grawitacyjne, oddalając je od ciała Twojego dziecka. Jednym słowem działają jak strefa zgniotu w zderzakach samochodowych. Bariera pochłania siłę uderzenia, skutecznie chroniąc to, co znajduje się za nią.

Jakie części ciała chroni bariera G-Cell? 

Komórki G-Cell znajdują się w bocznych panelach fotelika samochodowego na poziomie barków. Technologia G-Cell jest stosowana w różnych modelach naszych fotelików samochodowych, w tym w modelu Mica do używania od pierwszych dni po urodzeniu i w naszym nowoczesnym foteliku samochodowym Titan Pro do użytku od 9 miesiąca do 12 lat.  

Ochrona boczna fotelika samochodowego jest ważna 

Ochrona dziecka z boku jest ważna o tyle, że statystycznie co czwarty wypadek samochodowy jest kolizją boczną. Głowa i klatka piersiowa Twojego dziecka są wtedy niezwykle podatne na urazy, ponieważ główną siłę uderzenia przyjmują ramiona i przenoszą ją na klatkę piersiową i głowę. Szczególne niebezpieczeństwo stwarzają również wgniecione do środka drzwi, gdy fotelik znajduje się po stronie zderzenia.  

I nawet jeśli Twój samochód jest wyposażony w boczne poduszki powietrzne, to musisz pamiętać, że są one montowane z myślą o osobach dorosłych, nie dzieciach. Dzięki technologii G-Cell fotelik samochodowy jest swoistym kokonem ochronnym dla Twojego dziecka. 

Inspiracja z natury  

Struktura plastra miodu występuje w wielu naturalnych formacjach, zapewniając jednocześnie wytrzymałość i elastyczność. Siatka sześciokątów w naturalny sposób tworzy barierę o wysokiej wytrzymałości na zgniatanie. Nasza opatentowana technologia G-Cell do fotelików samochodowych opiera się na tej samej koncepcji. 

Ochrona przed uderzeniami przy dużych prędkościach 

Każdego roku zespoły wyścigowe wydają miliony na maksymalne zabezpieczenie swoich kierowców w pojazdach. Często w trosce o większe bezpieczeństwo na torze wyścigowym używają one heksagonalnej pianki podobnej do naszego rozwiązania. Wybierając fotelik samochodowy Maxi-Cosi z technologią G-Cell, możesz zapewnić swojemu dziecku taką samą ochronę podczas każdej podróży, nawet jeśli jedziecie tylko do żłobka. 

Technologia G-Cell Maxi-Cosi to jedno z wielu innowacyjnych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo fotelików samochodowych. Dowiedz się, dlaczego to właśnie nasza technologia jest najlepsza. 

Kiedy chodzi o bezpieczeństwo dziecka, normy prawne to czasami za mało. My natomiast zawsze staramy się tworzyć innowacyjne foteliki samochodowe, zapewniające Twojemu dziecku optymalną ochronę, na której możesz polegać. Oby nigdy nie przydarzył Ci się wypadek samochodowy, ale gdy już do niego dojdzie, Twoje dziecko będzie znacznie bezpieczniejsze w foteliku z technologią G-Cell.