Wyjazd z dzieckiem: jak zapewnić dziecku dobrą noc

Poznawanie świata z dzieckiem to jedna z tych wielu cudownych rzeczy, na które czekają rodzice. Bez względu na to, czy planujesz wycieczkę, czy po prostu odwiedzasz dziadków, chcesz, aby Twoje dziecko spokojnie przespało noc. Nieważne gdzie ani na jak długo wyruszasz, nasze łóżeczko podróżne zawsze może Ci towarzyszyć!

Oto siedem najlepszych wskazówek dotyczących udanego wyjazdu połączonego z noclegiem w towarzystwie niemowlęcia lub małego dziecka

Zaplanuj podróż z wyprzedzeniem

Planowanie podróży z dzieckiem może, ale wcale nie musi, być stresujące. Przy zaplanowaniu podróży z wyprzedzeniem wszystko pójdzie jak z płatka. Zabierz ze sobą Maxi-Cosi Swift, aby mieć wszystkie potrzebne produkty podróżne w jednym. Swift może być gondolą, łóżeczkiem dla małego dziecka i kojcem do zabawy, wszystko w jednym produkcie. Jeśli wybierasz się w długą podróż samochodem, przeczytaj nasze najlepsze wskazówki na temat bezpiecznego i komfortowego podróżowania. Jeżeli zamierzasz podróżować drogą powietrzną, zapoznaj się z naszymi krótkimi poradnikami dotyczącymi latania samolotem z niemowlęciem oraz latania samolotem z małym dzieckiem

Nie zabieraj zbyt wiele bagażu

Pakujesz się na wyjazd połączony z noclegiem w towarzystwie niemowlęcia lub małego dziecka? Poświęć chwilę na zastanowienie, co koniecznie musisz zabrać. Stwórz listę, na której będziesz zaznaczać kolejne spakowane przedmioty. W celu upewnienia się, że podróż będzie bezproblemowa, a Twoje dziecko prześpi noc w komfortowych warunkach, dodaj Iris lub Swift do swojej wyjazdowej listy. Maxi-Cosi Iris to składane łóżeczko podróżne sprawiające, że pakowanie stanie się łatwe. Maxi-Cosi Swift to łóżeczko podróżne 3-w-1, które można złożyć za pomocą jednej ręki w sekundę. Zarówno Iris, jak i Swift są wyposażone w torbę do transportu, więc bez względu na to, co ze sobą zabierasz, szybko przygotujesz się do drogi!

Rozróżniaj dzień od nocy

Ważne jest, aby pomóc dziecku odróżnić dzień od nocy. Zadbaj, aby w ciągu dnia pokój był dobrze oświetlony i jasny. Odsłoń rano zasłony, wpuszczając światło dzienne, i przebierz dziecko, aby dać sygnał, że rozpoczął się nowy dzień. W ciągu dnia ważne jest częste wchodzenie w interakcje i zabawa z dzieckiem. Podczas karmienia możesz mówić do dziecka i śpiewać mu. W nocy sprawy mają się nieco inaczej. Kiedy dziecko budzi się w nocy na karmienie lub zmianę pieluszki, oświetlenie i hałas powinny być minimalne. Zamiast zachęcać dziecko do zabawy, przytul je i wycisz. Łóżeczko podróżne o regulowanej wysokości Iris zapobiega obciążaniu kręgosłupa podczas wkładania dziecka do łóżeczka podróżnego i wyjmowania go.

Upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu jest idealna

Ważne jest, aby w pomieszczeniu, w którym śpi dziecko, panowała idealna temperatura wynosząca od 16 do 18 stopni Celsjusza. Rano otwórz okna, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Możesz zabrać w podróż termometr i umieścić go w pokoju dziecka, aby zawsze mieć pewność, że temperatura jest właściwa. Dobrze jest również nie stawiać łóżeczka obok grzejników ani kaloryferów. Łóżeczko podróżne Iris waży mniej niż 6 kg, dzięki czemu można łatwo je przemieścić.

Przestrzegaj wieczornej rutyny

Dzięki prostej wieczornej rutynie Twoje dziecko nie tylko przyzwyczai się do kładzenia się do snu, ale również będzie spać spokojniej, a nawet dłużej. Przygotowanie do snu można rozpocząć 30–60 minut przed porą układania dziecka w łóżeczku. Wieczorna rutyna może obejmować: ciepłą kąpiel, przebieranie dziecka w piżamkę, delikatny masaż lub śpiewanie kołysanki. Przebieg wieczornej rutyny dziecka zależy wyłącznie od Ciebie, pamiętaj jednak, żeby każdej nocy obejmowała jak najwięcej tych samych czynności wykonywanych w stałej kolejności.

A gdy plan dnia dziecka stanie się częścią twojego nowego życia jako rodzica, skorzystaj z pomocy Maxi-Cosi Swift. Proste składanie, lekkość i wyjątkowy materac, który idealnie sprawdzi się w przypadku noworodka, a potem małego dziecka – oto trzy powody, dla których uniwersalne łóżeczko podróżne wesprze cię w wielu sytuacjach.

Nie ubieraj dziecka zbyt ciepło do snu

Zadbanie o to, żeby dziecku nie było zbyt ciepło, pomoże mu lepiej przespać noc. Tkanina z siatką w łóżeczku Swift przyda się, aby zapewnić dziecku dobrą wentylację przez całą noc. Oto kilka znaków: wilgotne włosy, zarumienione policzki, szybki oddech, zbyt ciepły lub spocony brzuszek. Możesz sprawdzić, czy dziecku nie jest zbyt gorąco, kładąc dwa palce na jego szyi lub plecach. Jeżeli są za gorące, zdejmij jedną warstwę okrycia i sprawdź raz jeszcze po upływie 10 minut.

Pozwól dziecku zasypiać samodzielnie

Gdy dziecko zrobi się starsze, umożliwiaj mu samodzielne zasypianie. Pod koniec wieczornej rutyny delikatnie ułóż je na plecach, wypowiadając jednocześnie wyciszające dźwięki lub słowa takie jak „ciiii” lub „czas na sen”. Powtarzaj je w trakcie zasypiania dziecka. Dzięki przewiewnej konstrukcji łóżeczka Iris możesz nadal obserwować dziecko, nawet po ułożeniu go w środku. Po kilku nocach dziecko zacznie kojarzyć te dźwięki oraz słowa z porą snu i będzie mu łatwiej zasnąć.