Mica

Nowe obrotowe oblicze komfortu
Kolor
Authentic Black
  • Obrót o 360 stopni: korzystanie z fotelika samochodowego nigdy nie było łatwiejsze
  • Pozycja tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do 4
  • roku życia
  • Zgodność z najwyższymi normami bezpieczeństwa (i-Size)
  • Technologia G-CELL zapewniająca maksymalną ochronę dziecka w przypadku zderzenia bocznego

Opis produktu

Możliwość obracania fotelika samochodowego Maxi-Cosi Mica o 360 stopni sprawia, że wkładanie do niego dziecka jeszcze nigdy nie było takie łatwe. Fotelik, który spełnia normy bezpieczeństwa i-Size, można w prosty sposób zamontować za pomocą systemu ISOFIX, a następnie obrócić go tak, aby bez problemu ułożyć w nim dziecko.

Ten obrotowy fotelik sprawia, że każda podróż staje się relaksująca i bezproblemowa zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Fotelik Mica można odchylać do tyłu w każdej pozycji, dzięki czemu Twoje dziecko zawsze czuje się komfortowo. Miękka wkładka dla niemowląt oraz możliwość ustawienia w pozycji przodem lub tyłem do kierunku jazdy sprawiają, że fotelik może być używany od urodzenia do 4. roku życia. Fotelik Mica spełnia najnowsze i najwyższe normy bezpieczeństwa i-Size oraz wyposażony jest w doskonałą technologię G-CELL, zapewniając rodzicom spokój ducha.

Montaż

Nasz obrotowy fotelik samochodowy Mica można z łatwością zamontować za pomocą systemu ISOFIX. Wygodna noga wspierająca zapewnia stabilność fotelika, nawet gdy dziecko w nim nie siedzi. Sprawdź w instrukcji prawidłowy montaż fotelika Maxi-Cosi Mica. Fotelik Maxi-Cosi Mica wyposażony jest w wizualne wskaźniki informujące o tym, czy fotelik jest prawidłowo przymocowany do punktów mocowania systemu ISOFIX w Twoim samochodzie. Po prawidłowym zamontowaniu fotelik może pozostać w samochodzie. Dzięki temu podróżowanie z dzieckiem nie stanowi już żadnego problemu. Wystarczy włożyć dziecko do fotelika i prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo W fotelikach

Maxi-Cosi ze szpitala do domu przewiezionych zostało już ponad 50 milionów dzieci. Jako wiodący specjalista w dziedzinie mobilności dzieci możemy zapewnić, że bezpieczeństwo Twojego malucha jest dla nas najwyższym priorytetem. Nasze intuicyjne i innowacyjne foteliki samochodowe chronią Twoje dziecko i pomagają Twojej rodzinie z radością patrzeć w przyszłość. Wyniki niezależnych testów zderzeniowych pod kątem dynamicznego bezpieczeństwa i łatwości użytkowania zdecydowanie rekomendują fotelik samochodowy Maxi-Cosi. Obrotowy fotelik samochodowy Mica zaprojektowaliśmy nie tylko dla wygody rodziców, ale także wykorzystując naszą najbardziej innowacyjną technologię: G-CELL. Technologia ta zapewnia amortyzację w czasie wypadku i chroni dziecko przed obrażeniami w wyniku zderzenia bocznego. Ponadto fotelik Maxi-Cosi Mica jest zgodny z najnowszymi i najwyższymi normami bezpieczeństwa i-Size, a Twoje dziecko może z łatwością podróżować tyłem do kierunku jazdy aż do 4. roku życia. Nowe obrotowe oblicze komfortu Gwarantując wyższy poziom komfortu, fotelik Maxi-Cosi Mica sprawia, że każda podróż staje się czystą przyjemnością.

Dodatkowo możliwość obrócenia fotelika o 360 stopni za pomocą jednego kliknięcia odciąża plecy.

Pięciopunktowe szelki są bardzo intuicyjne, co gwarantuje prawidłowy ich montaż! Dzięki wygodnej wkładce dla niemowląt fotelik Mica można stosować od pierwszych dni po urodzeniu. W miarę jak Twoje dziecko rośnie, jazda w foteliku pozostaje komfortowa dzięki pozycji leżącej, zagłówkowi z pianką dopasowującą się do kształtu głowy oraz wbudowanej wentylacji pleców. Przyjemne i wygodne wycieczki do 4. roku życia gwarantowane! Podczas codziennego użytkowania fotelik może się pobrudzić, ale nic nie szkodzi, tapicerkę fotelika samochodowego Maxi-Cosi można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Zawartość opakowania
  • Wkładka dla niemowląt Mica
  •  

FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Czy mogę korzystać z fotelika Mica, jeśli mój samochód nie jest wyposażony w uchwyty ISOFIX?
Maxi-Cosi Mica to fotelik samochodowy, który należy montować za pomocą uchwytów ISOFIX. Montaż w samochodzie bez użycia uchwytów ISOFIX nie jest możliwy.
Jak mogę się upewnić, że fotelik Maxi-Cosi Mica został zamontowany w samochodzie prawidłowo?
Aby upewnić się, że fotelik został zamontowany prawidłowo, należy postępować zgodnie z punktami opisanymi w instrukcji. Wskaźnik na uchwytach ISOFIX i nodze wspierającej potwierdza prawidłowe zamontowanie. Gdy przyciski uchwytów ISOFIX zaświecą się na zielono, oznacza to, że zostały prawidłowo przymocowane do samochodu. Wskaźnik na nodze wspierającej posiada wizualne i dźwiękowe potwierdzenie prawidłowego montażu. Zmiana koloru wskaźnika na nodze wspierającej na zielony i ustanie dźwięku oznaczają, że nogę zamontowano prawidłowo. Zdecydowanie zalecamy, aby przed każdą podróżą sprawdzać te 2 wskaźniki. W celu lepszego zapoznania się z procesem montażu można obejrzeć film instruktażowy na stronie internetowej Maxi-Cosi.
Czy mogę zamontować fotelik Maxi-Cosi Mica na przednim siedzeniu pasażera?

Tak, fotelik Mica może zostać zamontowany na przednim siedzeniu pasażera, jeśli przednie siedzenie wyposażono w elementy mocowania ISOFIX.Jeśli dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, poduszka powietrzna zawsze powinna być wyłączona. Jeśli fotelik Mica ustawiony jest przodem do kierunku jazdy, należy obowiązkowo włączyć poduszkę powietrzną. Zalecamy również ustawienie przedniego siedzenia pasażera w pozycji jak najbardziej odsuniętej do tyłu. Zachęcamy do sprawdzenia w instrukcji obsługi swojego pojazdu lub na liście samochodów posiadających odpowiednie wyposażenie umieszczonej na naszej stronie internetowej, czy fotelik Mica może zostać zamontowany na przednim siedzeniu pasażera. Jeśli planujesz zamontować fotelik Mica przodem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pasażera, musisz sprawdzić przepisy obowiązujące w kraju, w którym fotelik będzie używany. W zależności od kraju mogą obowiązywać pewne ograniczenia.

Nie mogę znaleźć mojego samochodu na liście samochodów posiadających odpowiednie wyposażenie. Czy to oznacza, że ​w moim samochodzie nie można zamontować fotelika Mica?
Lista samochodów posiadających odpowiednie wyposażenie nie uwzględnia wszystkich samochodów, w których można zamontować fotelik Maxi-Cosi Mica. Lista ta jest jednak regularnie aktualizowana na naszej stronie internetowej: www.maxi-cosi.com. Jeśli nie znajdziesz swojego samochodu na liście, może to oznaczać, że testy sprawdzające, czy w Twoim samochodzie można zamontować fotelik, jeszcze się nie zakończyły. W takim przypadku zachęcamy do sprawdzenia instrukcji obsługi swojego pojazdu i skontaktowania się z naszym działem obsługi klienta, aby sprawdzić, czy fotelik Mica może zostać zamontowany w Twoim samochodzie.
Czy fotelik Maxi-Cosi Mica pasuje do mojego samochodu?
Maxi-Cosi Mica to fotelik samochodowy, który pasuje do samochodów wyposażonych w punkty mocowania ISOFIX. Zachęcamy do sprawdzenia w instrukcji obsługi samochodu, czy samochód jest wyposażony w punkty mocowania ISOFIX. Możesz także sprawdzić listę samochodów posiadających odpowiednie wyposażenie na stronie internetowej Maxi-Cosi, aby upewnić się, czy fotelik Mica pasuje do Twojego samochodu.
Dlaczego niemowlęta i małe dzieci muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy?
W porównaniu z resztą ciała niemowlęta mają dużą i stosunkowo ciężką głowę. Ponadto ich mięśnie szyi nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jeśli niemowlę podróżuje przodem do kierunku jazdy, w przypadku czołowego zderzenia jego głowa zostaje odrzucona do przodu. Może to spowodować poważne obrażenia szyi, a nawet doprowadzić do śmierci. Gdy niemowlę leży tyłem do kierunku jazdy, siła podczas zderzenia zostaje rozłożona na całe plecy dziecka. Zatem dopóki to możliwe, bezpieczniej jest podróżować z dzieckiem w pozycji tyłem do kierunku jazdy.
Jak długo mogę wozić dziecko w foteliku Maxi-Cosi Mica tyłem do kierunku jazdy?
Firma Maxi-Cosi zaleca korzystanie z fotelika w pozycji tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, do momentu, gdy dziecko osiągnie 105 cm wzrostu. Znacząco poprawi to ochronę głowy i szyi niemowlęcia, które w tym wieku są nadal bardzo delikatne.
Od kiedy mogę używać fotelika Maxi-Cosi Mica w pozycji przodem do kierunku jazdy?
Firma Maxi-Cosi zaleca używanie fotelika samochodowego Mica w pozycji tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe (do momentu, gdy dziecko osiągnie 105 cm wzrostu lub gdy ukończyło minimum 15 miesięcy), ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo dziecka w przypadku zderzenia czołowego. Fotelika Mica można zacząć używać w pozycji przodem do kierunku jazdy, gdy dziecko ma co najmniej 76 cm wzrostu.
Jak można zmienić pozycję fotelika Maxi-Cosi Mica z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy?
Aby zmienić pozycję fotelika z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy, należy przycisnąć szary przycisk u góry nogi wspierającej. W ten sposób fotelik Mica zostanie odblokowany i będzie go można obrócić do przodu. Aby dowiedzieć się więcej na temat fotelika Mica, zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na stronie internetowej Maxi-Cosi.
Kiedy mogę zmienić ustawienie fotelika Maxi-Cosi Mica z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy?
Zgodnie z prawem dzieci muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy do 15. miesiąca życia. Firma Maxi-Cosi zdecydowanie zaleca korzystanie z fotelika w pozycji tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, do momentu, gdy dziecko osiągnie 105 cm wzrostu, aby lepiej chronić delikatną głowę i szyję dziecka w razie wypadku. Aby dowiedzieć się, kiedy można zmienić pozycję fotelika z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy, można sprawdzić nadruk informacyjny obok zagłówka.
Jak należy prać pokrowiec fotelika Maxi-Cosi Mica?
Pokrowiec fotelika, pokrowiec zagłówka, nakładki na szelki i wkładkę dla niemowląt można zdejmować do prania. Przed wyczyszczeniem należy sprawdzić metkę wszytą w poszczególne elementy. Na każdej z nich znajdują się symbole wskazujące sposób prania. Jeśli pokrowiec fotelika wymaga wymiany, należy zastosować wyłącznie oryginalny pokrowiec Maxi-Cosi, ponieważ stanowi on integralną część systemu mocowania. Do czyszczenia samego fotelika można użyć wilgotnej szmatki. Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do obejrzenia filmu "Jak zdjąć i ponownie założyć pokrowiec” na naszej stronie internetowej.
Do czego służy wkładka?
Jest to wkładka zabezpieczająca, zaprojektowana specjalnie po to, aby chronić w foteliku Mica dziecko od chwili urodzenia (40 cm) do osiągnięcia 60 cm. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka należy stosować ją do momentu, w którym dziecko osiągnie 60 cm. Zabrania się wyjmowania części wkładki, modyfikowania jej oraz używania innych poduszek, które nie są przeznaczone do tego fotelika.
Do kiedy powinno się stosować wkładkę dla niemowląt w foteliku Mica?
Ze względu na bezpieczeństwo dziecka wkładkę należy stosować do momentu, w którym dziecko osiągnie 60 cm. Zabrania się wyjmowania części wkładki, modyfikowania jej oraz używania innych poduszek, które nie są przeznaczone do tego fotelika.
Ze względu na wkładkę moje dziecko nie ma w foteliku Mica zbyt dużo miejsca. Czy mogę usunąć część pianki z wkładki, aby uzyskać więcej miejsca?
Nie. Wyściółka ma na celu ochronę Twojego dziecka w razie wypadku samochodowego. Ze względu na bezpieczeństwo dziecka zabrania się wyjmowania części wkładki, modyfikowania jej oraz używania innych poduszek, które nie są przeznaczone do tego fotelika. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i poprawić komfort Twojego dziecka, zdejmij z niego wierzchnie okrycie.
Czy mogę użyć wkładki dla niemowląt z fotelika Mica w innym foteliku samochodowym?
Jest to niedozwolone. Wkładka dla niemowląt w foteliku Mica jest skonfigurowana i homologowana wyłącznie dla fotelików Mica, zapewniając bezpieczne stosowanie fotelika Mica od chwili urodzenia (40 cm). Stosowanie wkładki dla niemowląt z fotelika Mica w innym foteliku samochodowym spowoduje, że fotelik będzie niezgodny z surowymi wymogami bezpieczeństwa i-Size (R129).
Jak wyregulować szelki w foteliku Maxi-Cosi Mica?
Szelki są regulowane wraz z zagłówkiem. Aby wyregulować szelki, należy najpierw je poluzować, naciskając miękki przycisk regulacji szelek, a potem pociągnąć paski. Następnie, naciskając przycisk z tyłu zagłówka, można wyregulować zagłówek, przesuwając go w górę lub w dół. Po wyregulowaniu szelek można wsadzić dziecko do fotelika i zacisnąć szelki za pomocą paska do regulacji z przodu.
Dlaczego fotelik Maxi Cosi Mica ma 5-punktowe szelki bezpieczeństwa?
Wszystkie foteliki samochodowe Maxi-Cosi z grupy 1 (do 105 cm) wyposażone są w 5-punktowe szelki bezpieczeństwa regulowane jednym pociągnięciem. Takie szelki najlepiej rozkładają siłę uderzenia na mocne kości dziecka i na fotelik. Dodatkowo 5-punktowe szelki pozwalają na idealne zapięcie dziecka i usadzenie go w foteliku w najbezpieczniejszej pozycji.
Jaka jest prawidłowa pozycja/wysokość szelek?
Szelki powinny zostać umieszczone na wysokości ramion i nie wystawać ani z góry, ani z dołu. Zagłówek jest regulowany wraz z szelkami.
Czy latem antypoślizgowe poduszki na ramiona mogą sprawiać dziecku ból?
Ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa odgrywają antypoślizgowe poduszki na ramiona. W przypadku czołowego zderzenia mocno przytrzymują one dziecko i ograniczają możliwość ruchu. Materiał, z którego je wykonano, został wybrany zgodnie z kryteriami bezpieczeństwa, a ponieważ jest miękki, nie sprawia dziecku bólu, niezależnie od temperatury w samochodzie. Jako że szelki są elementami fotelika Mica gwarantującymi bezpieczeństwo, należy zawsze z nich korzystać.
Co należy zrobić, jeśli dziecko rozepnie klamrę spinającą szelki?
W takim przypadku zalecamy natychmiastowe zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu, ponowne zapięcie klamry i powiedzenie dziecku, że nie powinno odpinać klamry i dlaczego. Zawsze może się zdarzyć, że pomysłowe, sprytne lub silne dziecko rozepnie klamrę. Znaczne zwiększenie siły potrzebnej do rozpięcia klamry, aby uniemożliwić dziecku jej samodzielne rozpięcie, byłoby niezgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Położenie klamry, kolor przycisku, sposób rozpinania oraz siła niezbędna do jej rozpięcia określone są w normach europejskich.
Jaka jest właściwa pozycja zagłówka fotelika samochodowego dla mojego dziecka?
Zagłówek powinien być ustawiony w taki sposób, aby w pozycji przodem do kierunku jazdy oczy i uszy dziecka znajdowały się na środku zagłówka. Oznacza to, że w pozycji przodem do kierunku jazdy głowa dziecka może wystawać ponad zagłówek. W pozycji tyłem do kierunku jazdy głowa nie powinna wystawać ponad zagłówek.
Jak wyregulować zagłówek w foteliku Maxi-Cosi Mica?
Aby wyregulować zagłówek, należy najpierw poluzować szelki, naciskając miękki przycisk ich regulacji, a następnie pociągnąć paski. Po zakończeniu, w celu ustawienia odpowiedniej wysokości, można nacisnąć przycisk z tyłu zagłówka i przesunąć go w górę lub w dół.
Do czego służy nadruk na pokrowcu obok zagłówka fotelika Maxi-Cosi Mica? Jak należy go czytać?
Jest to nadruk informacyjny, dzięki któremu dowiesz się, kiedy można zmienić ustawienie z pozycji tyłem do kierunku jazdy na pozycję przodem do kierunku jazdy w zależności od wzrostu Twojego dziecka. Na co dzień nie zawsze znasz dokładny wzrost dziecka, a możesz chcieć jak najszybciej ułożyć je w pozycji przodem do kierunku jazdy, aby je lepiej widzieć. Niemniej jednak nie należy układać dziecka przodem do kierunku jazdy, zanim osiągnie 76 cm wzrostu lub ukończy 15 miesięcy. Celem tej informacji jest zatem uniknięcie zbyt wczesnego zamontowania fotelika przodem do kierunku jazdy.
Ile ustawień służących do siedzenia i do spania posiada fotelik Maxi-Cosi Mica?
Fotelik Maxi-Cosi Mica posiada pięć wygodnych ustawień w pozycji tyłem i przodem do kierunku jazdy, od ustawienia do siedzenia po ustawienie do spania. Ustawienia te można z łatwością zmieniać z przedniego siedzenia.
Gdzie mogę znaleźć uchwyt do regulacji pozycji leżącej w foteliku Maxi-Cosi Mica?
Szary uchwyt do regulacji pozycji leżącej znajduje się z przodu fotelika i można z niego korzystać zarówno w pozycji tyłem, jaki i przodem do kierunku jazdy.
Nie mogę odchylić fotelika Maxi-Cosi Mica zamontowanego w pozycji przodem do kierunku jazdy przy ustawieniu do spania, ponieważ koliduje on z tylnym siedzeniem. Co mogę z tym zrobić?
Możesz wypiąć punkty mocowania ISOFIX fotelika samochodowego Mica, ustawić fotelik w pozycji do spania, a następnie ponownie przypiąć punkty mocowania ISOFIX do samochodu.
W którym miejscu zastosowano technologię G-CELL?
G-CELL to technologia amortyzująca siły przy uderzeniu, która została zastosowana po obu stronach fotelika Mica, aby w razie uderzenia z boku rozłożyć siłę uderzenia na całą konstrukcję fotelika.
Jak mogę się upewnić, że fotelik Maxi-Cosi Mica został prawidłowo zamontowany na czas podróży samochodem?
Fotelik Maxi-Cosi Mica można ustawić w dwóch pozycjach: tyłem do kierunku jazdy (od 40 cm do 105 cm/ od narodzin do 4. roku życia) i przodem do kierunku jazdy (od 76 cm do 105 cm/ od 15. miesiąca do 4. roku życia). Przed włożeniem dziecka do fotelika należy obrócić fotelik w kierunku drzwi, naciskając szary uchwyt u góry nogi wspierającej. Zapali się czerwony wskaźnik potwierdzający, że fotelik można obrócić i że NIE jest on zablokowany w pozycji do jazdy. Boczne ustawienie fotelika umożliwia łatwe i szybkie włożenie dziecka. Po włożeniu dziecka można obrócić fotelik z pozycji skierowanej do siebie do żądanej pozycji na czas jazdy (tyłem lub przodem). Po zablokowaniu pozycji na czas jazdy nie ma możliwości obrócenia fotelika w innym kierunku, chyba że ponownie naciśnie się szary uchwyt u góry nogi wspierającej. Pozwoli to uniknąć ewentualnego błędu w codziennym życiu. Kliknięcie oznacza, że fotelik został zablokowany w pozycji do jazdy.
Czy mogę obrócić fotelik Maxi-Cosi Mica, gdy znajduje się on w pozycji pochylonej?
Tak, fotelik Maxi-Cosi Mica można obracać nawet wtedy, gdy znajduje się on w pozycji pochylonej, co zapewnia maksymalną wygodę w codziennym użytkowaniu.
Fotelik Maxi-Cosi Mica jest zgodny z normą i-Size (R129). Co to oznacza?
Norma i-Size (R129) to nowa regulacja europejska, obowiązująca od lipca 2013 roku. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w samochodzie dzięki podróży tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 15. miesiąca życia, promowanie uniwersalnego systemu montażowego ISOFIX oraz poprawa standardów bezpieczeństwa w celu dodatkowej ochrony głowy i szyi. Dowiedz się więcej o normie i-Size.
Co to jest ISOFIX?
ISOFIX to znormalizowany międzynarodowy system montażu, który zapewnia najbezpieczniejszy, najłatwiejszy i najszybszy sposób prawidłowego zamontowania dziecięcego fotelika samochodowego bez konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa. Nazwa ISOFIX to połączenie skrótu ISO (International Organization for Standardization; Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) oraz słowa FIX (montować). Foteliki samochodowe z systemem ISOFIX wykorzystują dwa standardowe punkty mocowania znajdujące się u podstawy fotelika oraz elementy zapobiegające wypadnięciu do przodu: nogę wspierającą lub górny pas mocujący. Od 2006 roku wszystkie nowe samochody wyposażone są w system mocowania ISOFIX, chociaż był on montowany w samochodach wielu marek wyprodukowanych jeszcze przed 2006 rokiem. Dowiedz się więcej o systemie montowania ISOFIX.
Czy mogę zamontować fotelik Maxi-Cosi Mica również za pomocą pasa bezpieczeństwa?
Nie, fotelika Maxi-Cosi Mica nie można zamontować za pomocą pasa bezpieczeństwa. Jest to fotelik samochodowy, który należy zamontować za pomocą systemu ISOFIX.

Opinie