Wszystko co musisz wiedzieć o wymianie fotelika samochodowego na kolejny

Twoje dziecko powinno podróżować w foteliku samochodowych dobranym odpowiednio do jego wymiarów. Moment zmiany fotelika na kolejny nie zależy więc od wieku dziecka, ale od jego wzrostu lub wagi. Większość fotelików samochodowych dla niemowląt jest przystosowana maksymalnie do 13 kg wagi i/lub 75 cm wzrostu. Przejście na fotelik samochodowy dla maluchów zależy więc od tego, jaki model fotelika posiadasz aktualnie. Opracowaliśmy przy tej okazji kilka ogólnych wskazówek.

Skąd wiadomo, kiedy zmienić fotelik samochodowy na kolejny?

Czasami trzeba zmienić fotelik, zanim dziecko osiągnie maksymalny wzrost. Dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, najlepiej przesiąść dziecko do kolejnego fotelika, kiedy jego głowa zaczyna wystawać ponad górną krawędź fotelika. Wskazówka: Przyłóż dłoń do górnej krawędzi fotelika i sprawdź, czy głowa dziecka dotyka do dłoni. Jeśli tak, to pora zmienić fotelik na większy.

Nie spiesz się z przełożeniem siedziska fotelika samochodowego przodem do kierunku jazdy. Maxi-Cosi zaleca wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe i co najmniej do 15 miesiąca życia, ponieważ ta pozycja jest bezpieczniejsza.

Jaki fotelik samochodowy wybrać po foteliku dla niemowląt?

Masz dwa wyjścia: możesz wybrać fotelik samochodowy dla malucha do ok. 4 roku życia i wymienić go na większy, kiedy dziecko podrośnie, albo zdecydować się na tzw. fotelik multigrupowy dla mniejszych i starszych dzieci aż do ok. 12 roku życia.
Pearl 360
Mica
Pearl Pro 2

Maluch (od 9 miesiąca do 4 lat)

Wybór fotelika samochodowego dla małego dziecka zależy od tego, jakiego fotelika używaliście od urodzenia;

  • Zapoznaj się z naszą ofertą fotelików samochodowych dla maluchów (do 4 roku życia) pasujących do bazy ISOFIX, jaką posiadasz obecnie, np. Pearl Pro 2Pearl Smart lub Pearl 360 umożliwiających jazdę tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia dziecka i dłużej.
  • Oprócz tego inteligentnego rozwiązania Maxi-Cosi oferuje również foteliki gotowe do zamontowania bezpośrednio na fotelu samochodowym. Stone oraz Mica ułatwia usadzanie dziecka dzięki obrotowej konstrukcji 360 stopni . W tej kategorii oferujemy również inne popularne foteliki Axissfix i AxissFix Air.
Titan Plus
Titan
Beryl

Multigrupowy fotelik samochodowy dla mniejszych i starszych dzieci (od 0/9 miesięcy do ok. 7 lub 12 lat)

A może chcesz wybrać rozwiązanie starczające na dłużej? Foteliki samochodowe multigrupowe rosną razem z Twoim dzieckiem!

  • Foteliki tylko  przodem do kierunku jazdy Titan, Titan Plus oraz Titan Pro zapewnią Twojemu dziecku bezpieczeństwo aż do ok. 12 roku życia (od 9 miesiąca)!
  • Odwracany fotelik samochodowy Maxi-Cosi Beryl może być montowany przodem lub tyłem do kierunku jazdy i można go używać do około 7 roku życia dziecka.