Obrotowe foteliki samochodowe – połączenie bezpieczeństwa i wygody

Decydując się na obrotowy fotelik samochodowy, wybierasz najlepsze połączenie bezpieczeństwa i wygody. Korzystanie z takiego fotelika oznacza, że zarówno niemowlę, jak i starsze dziecko podróżuje w bezpiecznej pozycji tyłem do kierunku jazdy. Dziecko można także szybko przypiąć i ruszyć w drogę. I to bez pochylania się, czyli bez obciążenia dla kręgosłupa.

Dlaczego tak ważne jest, aby niemowlęta i dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy?

W czasie czołowego zderzenia dzieci podróżujące przodem do kierunku jazdy mogą zostać odrzucone do przodu. Jest to obciążenie dla głowy i szyi, które może spowodować poważne obrażenia. Jeśli Twoje dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, fotelik rozkłada siłę uderzenia na całe plecy, chroniąc delikatną głowę i szyję. Biorąc pod uwagę, że 70% wypadków to zderzenia czołowe, dopóki mięśnie i kości dzieci nie rozwiną się prawidłowo, najbezpieczniejszą dla nich pozycją w czasie jazdy samochodem jest pozycja tyłem do kierunku jazdy. 

Historia obrotowych fotelików samochodowych Maxi-Cosi

Marka Maxi-Cosi znana jest z poszukiwania rozwiązań, które na co dzień pomagają rodzicom. Począwszy od naszego pierwszego przełomowego fotelika samochodowego usytuowanego tyłem do kierunku jazdy, wprowadzonego na rynek w 1984 roku, nieustannie wprowadzamy innowacje, które ułatwiają każdą podróż. Wyprodukowany w 2007 roku fotelik samochodowy Axiss był pierwszym obrotowym fotelikiem, który umożliwiał obrót o 90 stopni. W 2014 roku powstał fotelik AxissFix, który można obracać o 360 stopni. Nasze najnowsze obrotowe foteliki samochodowe Mica Eco i Mica Pro Eco są zgodne z normą i-Size, więc zapewniają bezpieczeństwo podróży Twojego dziecka aż do 4. roku życia.

Dlaczego foteliki obrotowe są wygodniejsze dla rodziców?

Dzięki możliwości obracania fotelików Mica Pro Eco i Mica Eco o 360 stopni podróżowanie samochodem nigdy nie było łatwiejsze. 

  • Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby wybrać pozycję przodem lub tyłem do kierunku jazdy. 
  • Obróć fotelik do siebie, aby z łatwością ułożyć w nim dziecko lub aby dziecko mogło samo w nim usiąść. 
  • Uprząż z systemem Easy- in umożliwia błyskawiczne przypinanie dziecka. 
  • Bez względu na pozycję zawsze możesz przechylić fotelik do tyłu i zapewnić dziecku jeszcze bardziej relaksującą podróż. Mica Pro Eco zapewnia najwyższy w swojej klasie poziom komfortu snu podczas podróży. 
  • Do produkcji pierwszego w swoim rodzaju ekologicznego fotelika Mica Pro Eco & Mica Eco używamy 100% tkanin pochodzących z recyklingu. 

Łącząc wygodę z bezpieczeństwem i trwałością

Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, a amortyzująca uderzenia technologia G-Cell 2.0 w fotelikach Mica Pro Eco zapewnia zwiększoną ochronę podczas zderzeń bocznych. Chcemy również, aby rodzice mogli cieszyć się z korzystania z naszych fotelików samochodowych przez dłuższy czas. Specjalna wkładka dla niemowląt oznacza, że z fotelików Mica Pro Eco i Mica Eco (sprzedawane oddzielnie) można korzystać już od pierwszej podróży ze szpitala do domu. A ponieważ oba foteliki nadają się dla Twojego dziecka aż do 4. roku życia, możecie wspólnie przeżywać wiele przygód samochodem.