Jak wybrać odpowiednie krzesełko do karmienia

Zapewnij Twojemu dziecku komfortowe miejsce przy stole i ciesz się wspólnymi posiłkami

Pierwsze wspólne posiłki, odkrywanie nowych smaków to ważny krok w rozwoju dziecka. A dzieci kochają być częścią rodziny -będą obserwować i naśladować Cię podczas jedzenia. Aby było im wygodnie przy stole, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego krzesełka do karmienia. Przed dokonaniem wyboru krzesełka przeczytaj kilka poniższych wskazówek:

  • Zwróć uwagę na uprząż: solidna i komfortowa uprząż zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo podczas jedzenia lub zabawy, a Tobie pozwoli odetchnąć z ulgą.
  • Zwróć uwagę na łatwość czyszczenia: najlepiej wybierać krzesełka z wyjmowaną tacką i odpinaną do prania tapicerką.
  • Zadbaj o komfort dziecka: solidne oparcie i podnóżek oraz miękka wkładka zapewnią dodatkowy komfort Twojemu dziecku. Jeśli szukasz rozwiązania od narodzin, ważne jest, aby krzesełko miało możliwość pochylenia siedziska do pozycji na płasko. 
  • Wybierz krzesełko, które rośnie wraz z dzieckiem: dzieci rosną w szybkim tempie, dlatego warto zainwestować w krzesełko z regulacją wysokości, by uniknąć siedzenia w złej pozycji. 
  • Sprawdź, czy krzesełko łatwo zmieści się w Twoim pomieszczeniu: Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca w domu, upewnij się, że krzesełko można złożyć do kompaktowych rozmiarów i łatwo schować gdy nie będzie używane.

Niektóre krzesełka do karmienia są przeznaczone także dla niemowląt

Niektórych krzesełek do karmienia można używać w pozycji na płasko, by usiąść przy stole z najmłodszymi. Gdy Twoje dziecko zacznie już siadać samodzielnie (zazwyczaj ok. 6 miesiąca życia) możesz zacząć używać krzesełka do wspólnych posiłków lub zabaw. 

Nowe krzesełko do karmienia od Maxi-Cosi
Krzesełko Maxi-Cosi Minla to doskonałe rozwiązanie dla niemowląt, maluchów i starszych dzieci. Z 9-stopniową regulacją ustawienia siedziska z łatwością dostosujesz Minla do wzrostu Twojego dziecka. Po wyjęciu wkładki Minla można używać jako krzesło dla starszych dzieci. Inne przydatne funkcje to wyjmowana, łatwa do czyszczenia tacka oraz wyjątkowo kompaktowe składanie. Krzesełko posiada także wiele pozycji pochylenia siedziska oraz wodoodporną tapicerkę.

Poznaj krzesełko Maxi-Cosi Minla