Mobi XP

Fotelik samochodowy dla malucha z możliwością przewożenia tyłem do kierunku jazdy do 5 roku życia
Kolor
Night Black
  • Tyłem do kierunku jazdy
  • Wiele pozycji ustawienia siedziska
  • Zaczepy przytrzymujące szelki
  • Łatwa regulacja uprzęży
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Bezpiecznie i wygodnie - tak powinna przebiegać każda podróż; o takich podróżach marzą rodzice dla siebie i swoich dzieci. Maxi-Cosi Mobi XP to fotelik z wydłużonym okresem przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy od 9 miesiąca do ok. 5 roku życia.

Dla zapewnienia dziecku większego komfortu podczas podróży fotelik został wyposażony w 4 stopniową regulację oparcia. Możesz zamontować go za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa. Mobi XP posiada również zaczepy przytrzymujące szelki uprzęży w pozycji otwartej, które ułatwią Ci usadzenie i wyjmowanie dziecka z fotelika. Posiadający doskonałe wyniki w testach zderzeniowych Mobi XP oferuje optymalną ochronę dzięki możliwości przewożenia malucha tyłem do kierunku jazdy. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do spokojnej podróży.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowaniaTapicerkę można zdjąć np. do praniaMontaż za pomocą 3 punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwaBoczne zaczepy przytrzymują szelki w pozycji otwartej, by ułatwić usadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelikaKomfort4 komfortowe pozycje ustawienia siedziska od półleżącej do spania do pionowej do siedzeniaW zestawie dodatkowa wkładka pod głowę dla zapewnienia optymalnego komfortuBezpieczeństwoW wyposażeniu zestaw samochodowy z metalowymi punktami kotwiczeniaOgólne5 punktowa uprząż dla lepszego zabezpieczenia mocnych części ciała dzieckaSystem Ochrony Bocznej (SPS) - zapewnia optymalną ochronę przed uderzeniem bocznymMożliwość przewożenia tyłem do kierunku jazdy od 9 miesiąca do ok. 5 roku życia
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Jak mocno zacisnąć szelki uprzęży?
Prawidłowe zaciśnięcie uprzęży jest kluczem do odpowiedniego zabezpieczenia Twojej pociechy. Zaciśnij szelki uprzęży do momentu zbliżenia do ciała dziecka. Jeżeli jesteś w stanie przecisnąć przez nie tylko jeden palec oznacza to, że uprząż została zaciśnięta prawidłowo. Im lepiej dopasowana uprząż, tym lepiej zabezpieczone dziecko.
Jak mogę ułatwić wyjmowanie i usadzanie mojego dziecka w Maxi-Cosi Mobi XP?
Fotelik Mobi XP jest wyposażony w wygodne boczne zaczepy oraz podkładkę na klamrę, które przytrzymują rozchylone szelki uprzęży aby ułatwić usadzanie i wyjmowanie dziecka.
Jak czyścić tapicerkę fotelika Mobi XP?
Przed wykonaniem następujących czynności wyjmij Mobi XP z samochodu. Tapicerkę fotelika można czyścić ciepłą wodą i delikatnym mydłem. Nie używaj do tego ostrych środków czyszczących. Zarówno tapicerka jak i ochraniacze pasów muszą być czyszczone ręcznie w maksymalnej temperaturze 30°C. Nie używaj suszarki. Zapoznaj się z etykietą informacyjną zamieszczoną na tapicerce fotelika. Klamrę uprzęży można myć ciepłą wodą.
Jak uregulować uprząż w Mobi XP?
Wysokość szelek uprzęży jest wyregulowana prawidłowo wtedy, kiedy pasy swobodnie wsuwają się w otwory barkowe na wysokości ramion dziecka. Upewnij się, czy szelki barkowe znajdują się dokładnie w tym miesjcu. Przed regulacją uprzęży w Priori XP zapoznaj się z instrukcją obsługi dla lepszej wizualizacji następujących kroków: Wypnij szelki barkowe wciskając przycisk zwalniający jednocześnie pociągając za pasy w kierunku do Ciebie. Unieś osłonę znajdującą się przy otworach barkowych. Aby ułatwić regulację, pociągnij za górną część szelek barkowych, poluźniając je. Następnie, wyciągnij szelki uprzęży z otworów barkowych. Przeciągnij szelki barkowe wraz z ochraniaczami pasów przez otwory barkowe do odpowiedniej pozycji. Upewnij się, czy ochraniacze pasów znajdują się w górnej części szelek uprzęży. Zawsze reguluj szelki uprzęży równomiernie, po obu stronach. Mocno zaciągnij szelki chwytając za część pod ochraniaczami pasów. Ponownie opuść osłonę i przeciągnij ochraniacze pasów przez jej otwory, zapinając ją na rzepy. Sprawdź, czy jesteś w stanie swobodnie przeciągać szelki uprzęży przez otwory barkowe i upewnij się, czy nie są one poskręcane.
Szelki uprzęży są różnej długości. Dlaczego?
Nierówna długość szelek uprzęży może być wynikiem nieprawidłowego ich przeprowadzenia. Sprawdź z tyłu fotelika czy szelki nie są splątane i czy pasek służący do ich dociągania (przebiegający z przodu obudowy) jest na środku uprzęży. Sprawdź także, czy szelki przesuwają się swobodnie tam i z powrotem przez otwory barkowe. Dla umożliwienia swobodnego przesuwania klamra zamka powinna być odchylona całkowicie do przodu. Zwalnia ona napinacz szelek. Jeżeli po sprawdzeniu tego problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą lub Serwisem.
Co powinenem zrobić, jeśli moje dziecko odpina klamrę zamka uprzęży?
W tym przypadku sugerujemy, tak jak wszyscy międzynarodowi eksperci ds. bezpieczeństwa, natychmiastowe zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu, ponowne zapięcie klamry i powiedzenie dziecku, by jej nie odpinało oraz wyjaśnienie mu dlaczego ma tego nie robić. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że pomysłowe, zręczne lub silne dziecko otworzy klamrę zamka. Jeżeli siła wymagana do otwarcia klamry miałaby zostać znacznie zwiększona, aby dziecko nie potrafiło samo jej odpiąć, byłoby to sprzeczne z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. Pozycja klamry, kolor przycisku oraz siła obsługi lub otwierania są określone przez europejskie standardy. W razie wypadku, osoba udzielająca pomocy a nie posiadająca żadnej wiedzy na temat fotelików samochodowych musi być w stanie natychmiast się zorientować jak uwolnić dziecko z fotelika.
Która pozycja zagłówka jest najlepsza dla mojego dziecka?
Główka dziecka musi być całkowicie chroniona przez zagłówek i nie może spoza niego wystawać.
Jak prawidłowo wyregulować wysokość szelek uprzęży?
Szelki uprzęży powinny być umiejscowione dokładnie na wysokości ramion. Kiedy odpowiednio wyregulujesz zagłówek, on pomoże określić prawidłowy poziom ustawienia szelek uprzęży.
Czy muszę regulować szelki uprzęży za każdym razem kiedy usadzam moje dziecko w foteliku?
Tak. Ponieważ Twoje dziecko nosi różnej grubości ubrania, za każdym razem kiedy usadzasz je w foteliku konieczna jest regulacja szelek uprzęży. Są one prawidłowo zaciśnięte wtedy, kiedy jesteś w stanie przecisnąć przez nie tylko jeden palec.

Nagrody

Mobi XP

Opinie