Dlaczego używać wózka, w którym siedzisko jest zwrócone przodem do rodzica?

Dziecko chce Cię widzieć!

Gdy dziecko jest malutkie nie ma dla niego nic fajniejszego niż patrzenie swojej mamie i tacie głęboko w oczy. Będzie chciało utrzymać ten kontakt wzrokowy nawet na spacerach, dlatego też wózek zwrócony przodem do rodzica jest świetną opcją dla młodszych dzieci.

 

Wózki z siedziskiem zwróconym przodem do rodzica

Większość wózków odpowiednich dla dzieci od pierwszych chwil ich życia ma zarówno opcję ustawienia siedziska przodem jak i tyłem do rodzica.

Podróżując w wózku zwróconym przodem do Ciebie, dziecko będzie mogło Cię widzieć i słyszeć Twój głos, co zwiększy jego poczucie bezpieczeństwa.

 

Twoje dziecko będzie zadowolone, gdy będziesz pochylać się nad nim i mówić do niego w trakcie spaceru. Posiadanie wózka z siedziskiem zwróconym przodem do rodzica oznacza, że będziesz widzieć zadowolenie na buzi maleństwa, zawsze gdy będziesz mu poświęcać uwagę.

Ty także będziesz bardziej spokojna, bo będziesz mieć pewność, że dziecku nie jest zbyt gorąco ani za zimno oraz że chronisz je przed nadmiernymi bodźcami. Twoje maleństwo będzie się czuło bezpiecznie oraz będzie mogło odkrywać świat we własnym tempie.

 

Przejście na wózek z siedziskiem zwróconym tyłem do rodzica

 

Z czasem gdy dziecko rośnie, świat, który jest dookoła niego coraz bardziej je interesuje. Dlatego dziecko będzie chciało obserwować otoczenie na spacerach. Stopniowo będziesz zmieniać pozycję podróżowania dziecka w wózku na zwróconą tyłem do Ciebie. Na początku możesz zmienić ustawienie siedziska wózka na godzinę raz na jakiś czas – jest to proste w większości modeli z możliwością przełożenia siedziska.

Spróbuj tego idąc na spacer do parku i gdy okaże się, że dziecko potrzebuje wsparcia, możesz stanąć obok niego pokazując mu kwiatki. W ten sposób stopniowo i powoli zmieni pozycję siedzenia dziecka podczas spacerów.

Poznaj nasze wózki z możliwością przełożenia siedziska - Nova, Adorra, Lila oraz Zelia.