Jak wybrać odpowiedni leżaczek

Leżaczek jest doskonałym miejscem do odpoczynku dla noworodka, a dodatkowo ułatwi Ci wykonywanie codziennych obowiązków wiedząc, że Twoje dziecko jest wygodnie ułożone w bezpiecznym dla niego miejscu. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek jak wybrać odpowiedni leżaczek dla nowego członka rodziny!

Niemowlęta uwielbiają odpoczywać w leżaczkach - mogą obserwować wszystko, co dzieje się dookoła nich! Mogą słuchać muzyki, bawić się maskotkami lub cieszyć się wspólnymi chwilami z rodzicami. Ponieważ na rynku można znaleźć wiele różnych leżaczków, przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru tego odpowiedniego dla Twojego dziecka.

Pomyśl o bezpieczeństwie: Dobrej jakości leżaczek powinien być wyposażony w solidną uprząż, która właściwie przytrzyma dziecko. Dodatkowo, przyjrzyj się całej konstrukcji produktu - powinna być ona odpowiednio wyważona. To da Ci pewność, że leżaczek nie przewróci się łatwo podczas zabawy. Sprawdź, czy jest on wykonany z trwałych materiałów.

Zwróć uwagę na rozmiar leżaczka: Niektóre z nich będą pasować dla dzieci tylko do ok. 6 miesiąca życia. Inne z kolei będą zaprojektowane tak, by rosnąć razem z dzieckiem. Ze względów ekonomicznych warto poszukać leżaczka o wydłużonym okresie użytkowania.

Rozważ możliwości łatwego czyszczenia: Leżaczki mogą okazać się doskonałym miejscem na przekąski, ale wtedy będą bardziej narażone na zabrudzenia. Poszukaj leżaczka, który ma możliwość zdjęcia i czyszczenia tapicerki.

Nie zapomnij o wszczechstronności: Multi zadaniowość leżaczka ułatwi Ci codzienne sprawunki. Zwracaj uwagę na elastyczne możliwości tj. czy leżaczek posiada regulację siedziska i czy można zablokować funkcję bujaczka.

Użytkowanie leżaczka

Gdy potrzebujesz dodatkowej pary rąk: Dobry leżaczek zapewni dziecku bezpieczeństwo i wygodę, zapewniając Ci swobodę wykonywania swoich obowiązków.

Zabawa: Leżaczek ułatwia zabawę i ucięcie pogawędki z Twoim maluchem. Można go swobodnie przenosić, więc Twoje dziecko może obserwować Cię na każdym Twoim kroku. Do leżaczka możesz przypiąć miękkie zabawki dla zapewnienia dodatkowej rozrywki. 

Odpoczynek: Regulacja pochylenia siedziska zapewni doskonały odpoczynek Twojemu dziecku. Daj mu czas na wyciszenie się przed drzemką. 

Wybierz leżaczek Maxi-Cosi
Maxi-Cosi Kori to wielozadaniowy leżaczek 2w1, odpowiedni już od narodzin dzięki specjalnej, ultra miękkiej wkładce dla niemowląt. Jest wyjątkowo lekki, dlatego możesz go przenosić z miejsca na miejsce mając Twoje dziecko na oku. Możesz łatwo wyregulować siedzisko i zablokować funkcję bujania. Tapicerkę można łatwo odpiąć i prać w pralce. 

Poznaj Maxi-Cosi Kori!

Leżaczek Maxi-Cosi Loa jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin dysponujących ograniczoną przestrzenią. Leżaczek Loa waży jedynie 2 kg i można go złożyć do kompaktowych wymiarów. Leżaczek Loa można łatwo schować, gdy nie jest potrzebny. Ten leżaczek 2 w 1 jest wyjątkowo kompaktowy, a jednocześnie niezwykle wygodny. Miękkie, wyściełane siedzisko i dwie pozycje odchylenia leżaczka Loa zapewniają wygodę i przytulne miejsce od urodzenia do 6 miesiąca życia.

Poznaj leżaczek Maxi-Cosi Loa