Jak testujemy nasze produkty? 

Dążymy do tego, by nasze foteliki samochodowe były maksymalnie bezpieczne, wygodne i łatwe w użyciu. Realizujemy ten cel poprzez ciągłe innowacje i ulepszanie naszych istniejących produktów. Najnowsze technologie stosowane w specjalistycznych ośrodkach badawczych dają nam pewność, że produkowane przez nas foteliki samochodowe zapewniają naszym klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wyższe bezpieczeństwo jazdy samochodem dzięki testom zderzeniowym 

Ultranowoczesne laboratoria testowe pozwalają nam projektować, wytwarzać i testować foteliki samochodowe. W ośrodkach testowych Maxi-Cosi wykorzystujemy najlepsze w branży badania, projekty i technologie pozwalające tworzyć najbardziej innowacyjne produkty dla niemowląt, maluchów i dzieci. 

Jak wykonuje się testy zderzeniowe fotelików samochodowych? 

Używając kamer i odpowiedniej wielkości manekinów wyposażonych w nawet do 300 czujników, możemy dokładnie zbadać skuteczność ochrony Twojego dziecka w naszych fotelikach samochodowych w razie kolizji.  Aby zagwarantować, że udało nam się zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa, w cyklu rozwoju fotelika samochodowego przeprowadzamy do 1000 testów zderzeniowych. Wyniki tych testów pozwalają nam zapewniać coraz większy spokój i bezpieczeństwo Tobie i Twoim dzieciom. 

Dlaczego przeprowadzamy własne testy bezpieczeństwa fotelików samochodowych? 

Dysponując własnym zapleczem badawczym, możemy przeprowadzać znacznie więcej niż tylko minimalne testy zderzeniowe wymagane do wprowadzenia produktu na rynek. Testujemy nasze foteliki samochodowe od początku fazy rozwoju, aż po finalną produkcję. A testy nie kończą się na tym etapie. Aby wyeliminować ewentualne błędy w cyklu produkcyjnym, nadal testujemy 1 na 5000 wyprodukowanych fotelików. Dzięki temu wszyscy mogą mieć całkowite zaufanie do wszystkiego, co robimy.  

Obejrzyj wideo z naszego centrum badań nad bezpieczeństwem tutaj.

Niezależne testy fotelików samochodowych 

Koncentrujemy się na testach potwierdzających bezpieczeństwo, dzięki czemu nasze foteliki samochodowe należą do najbezpieczniejszych, jakie są w tej chwili dostępne na rynku. Ale nie musisz wierzyć nam tylko na słowo. Nasze foteliki samochodowe przechodzą również niezależne testy w ADAC. Jest to jeden z wielu ośrodków testowych akredytowanych przez Euro NCAP, który współpracuje z fundacją Stiftung Warentest — jedną z najlepszych w Europie niezależnych organizacji testujących produkty konsumenckie.  

Ocena przyznawana przez ADAC uwzględnia dwa obszary bezpieczeństwa: 

Bezpieczeństwo dynamiczne 

Ta ocena bezpieczeństwa fotelika samochodowego opiera się na badaniu zderzeń czołowych i bocznych. Manekin z zaawansowanymi czujnikami do pomiaru sił oddziałujących na ciało, jest umieszczany w foteliku samochodowym. Następnie, na podstawie tych pomiarów ADAC wraz partnerami oblicza ostateczny wynik. 

Łatwy w użyciu 

Test obejmuje pięć kroków: od mocowania fotelika w samochodzie po zapięcie pasów wokół manekina. Ma to na celu sprawdzenie ryzyka niewłaściwego użycia i zamontowania fotelika samochodowego. 

Łączny wynik tych testów przekłada się na ocenę w systemie gwiazdkowym: od najlepszej (5 gwiazdek) do najgorszej (0 gwiazdek). 

Jesteśmy dumni, że nasze produkty dobrze sprawdzają się w testach zderzeniowych fotelików samochodowych Stiftung Warentest dla wszystkich grup wiekowych. Dowiedz się więcej o tym, jak nasze produkty są oceniane na zewnątrz.