Foteliki samochodowe Maxi-Cosi i ich tajemnice

Czy wiesz, że...

Prawdopodobnie wiesz już w jaki sposób foteliki samochodowe Maxi-Cosi zapewniają bezpieczeństwo dzieciom podczas podróży. Ale być może jest kilka rzeczy, których do tej pory nie odkryłeś. Sprawdź przydatne wskazówki i triki dotyczące fotelików Maxi-Cosi…

Utrzymywanie niskiej temperatury

Nasze foteliki zostały zaprojektowane nie tylko dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ochronią one maleństwo również przed słońcem. Wszystkie foteliki Maxi-Cosi z Grupy 0+ zostały wyposażone w zintegrowany daszek przeciwsłoneczny, a jego materiał oferuje najwyższy poziom ochrony 50+ przed promieniowaniem UV.

Bezpieczny pałąk

Pałąk w fotelikach dla niemowląt nie służy tylko do noszenia – posiada on funkcję bezpieczeństwa. Zawsze pamiętaj, aby przestawić go do pozycji pionowej podczas użytkowania w samochodzie.

Sekretny schowek

Przyjrzyj się bliżej fotelikowi Maxi-Cosi Pebble Plus, Pebble lub CabrioFix, a zobaczysz mały otwór z tyłu oparcia. Prowadzi on do schowka – doskonałego miejsca na przechowywanie pieluszek na zmianę, smoczków lub innych niezbędnych rzeczy.

Składanie do obiadu

Chcesz nakarmić swoją pociechę w foteliku Maxi-Cosi? Nie ma problemu. Po prostu pochyl rączkę do tyłu i zablokuj w poręcznej pozycji do karmienia.

Wygodne siedzenie

Możesz ułożyć maluszka w pozycji pionowej dzięki wkładkom wypełniającym. Można je również z łatwością wyjąć – nie zapomnij jednak, w którym miejscu należy je umiejscowić (wiemy, że zdarza się to bardzo często!). Aby dowiedzieć się, kiedy należy wyjąć wkładkę, zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Łatwe czyszczenie

Chcesz aby Twój Maxi-Cosi zawsze wyglądał schludnie i szykownie? To proste! Wystarczy zdjąć tapicerkę po czym wrzucić ją do pralki. Przed tym  jednak sprawdź instrukcję dotyczącą prania zamieszczoną na etykiecie fotelika. Jeżeli nie jesteś pewny jak ponownie założyć tapicerkę, obejrzyj nasze filmy instruktażowe.

Zatwierdzone do użytku w samolocie

Lecisz na wakacje? Możesz zabrać ze sobą Twój Maxi-Cosi Pebble Plus, Pebble lub Citi na pokład, ponieważ zostały one zatwierdzone do użytku w samolocie. Aby zainstalować fotelik w pozycji tyłem do kierunku lotu użyj pasa biodrowego znajdującego się w fotelu pasażera. Wystarczy przeprowadzić pas przez niebieskie zaczepy i mocno zabezpieczyć fotelik.

Wszechstronne bazy

Możesz używać bazy 2wayFix lub FamilyFix nawet kiedy Twoje dziecko nie jest już niemowlęciem. Te mocne bazy mocowane na ISOFIX pasują zarówno do fotelików Maxi-Cosi z grupy 0+ jak i dla malucha – możesz więc korzystać z nich do 4 roku życia dziecka.