Citi

Lekki fotelik dla niemowląt
Kolor
Essential Black
  • System Ochrony Bocznej
  • Lekki
  • Można wpinać do wybranych wózków
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Maxi-Cosi Citi to przenośny fotelik dla niemowląt, który zabierzesz ze sobą wszędzie, bez żadnego problemu! Citi jest bardzo lekki. Komfortowa, watowana tapicerka, maksymalny poziom bezpieczeństwa dzięki Systemowi Ochrony Bocznej i łatwy montaż samochodowym pasem bezpieczeństwa sprawią, ze już nigdy nie musisz martwić się o bezpieczeństwo Twojego dziecka.

Wbudowany System Ochrony Bocznej zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży. Citi łatwo zamontujesz w samochodzie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, a kiedy zechcesz pójść na spacer, szybko umieścisz go na stelażu wózka Maxi-Cosi, tworząc prosty i elastyczny system podróżny.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Zawartość opakowania
  • Daszek przeciwsłoneczny
  • Wkładka dla niemowląt Citi
Łatwość użytkowania
• Może być montowany za pomocą 3 punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa
• Lekki fotelik z ergonomiczną rączką, do wygodnego przenoszenia
• Możliwość prania tapicerki w pralce
• Zdejmowana tapicerka bez konieczności demontażu uprzęży
• Dopuszczony przez TÜV do użytku w samolotach (patrz www.tuv.com)

Komfort
• Dodatkowo watowane siedzisko zapewnia komfort podczas jazdy
• Zintegrowany daszek przeciwsłoneczny ochroni Twoje dziecko przed promieniami słonecznymi

Bezpieczeństwo
• System Ochrony Bocznej zwiększa bezpieczeństwo dziecka w podróży
• Ustawienie tyłem do kierunku jazdy dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa
• 3 punktowa uprząż zapewnia bezpieczeństwo dziecku przy uderzeniu czołowym
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Dlaczego niemowlęta muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy?
W porównaniu z resztą ciała głowa niemowlęcia jest duża i ciężka. W dodatku jego mięśnie karku nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jeżeli niemowlę przewożone jest przodem do kierunku jazdy, w momencie czołowego zderzenia, jego głowa zostanie gwałtownie odrzucona do przodu. Może to doprowadzić do poważnych urazów kręgów, a nawet śmierci. W przypadku dziecka zwróconego tyłem do kierunku jazdy, siły działające podczas wypadku zostaną rozłożone na całe jego plecy.
Czy mogę zamontować fotelik MaxiCosi Citi na przednim siedzeniu pasażera?
Tak, możesz zamontować Maxi-Cosi Citi na przednim fotelu pasażera, ale jedynie po wyłączeniu poduszki powietrznej.
Od jakiego wieku można wyjąć wkładkę pod głowę z fotelika Maxi-Cosi?
Wkładka pod głowę zapewnia Twojemu dziecku dodatkowy komfort tuż po urodzeniu. Nie ma konkretnego wieku, w którym powinna ona zostać wyjęta z fotelika Maxi-Cosi. Zależy to od wielkości Twojego dziecka. Gdy zauważysz, że nie jest mu już z nią wygodnie, ponieważ np. jego głowa leży na "wałeczku”, możesz wyjąć wkładkę z Maxi-Cosi.
Kiedy moje dziecko powinno zmienić swój pierwszy fotelik Maxi-Cosi dla niemowlęcia na kolejny model?
Sugerujemy, aby Twoje dziecko korzystało z pierwszego fotelika Grupy 0 lub 0+ (0-do ok.13 miesięcy), t.j. siedząc tyłem do kierunku jazdy, możliwie jak najdłużej, ponieważ jest to dla niego najbezpieczniejsza i zwykle najwygodniejsza pozycja. Zalecamy korzystanie z fotelika dla niemowlęcia tak długo, dopóki główka Twojego dziecka nie wychodzi poza górną krawędź fotelika. Długość nóg dziecka nie jest w tym przypadku decydującym czynnikiem. Zbyt wczesna przesiadka dziecka do modelu z kolejnej grupy, montowanego przodem do kierunku jazdy nie jest zalecana.
Czy Maxi-Cosi Citi można używać w samolocie?
Tak, fotelika Maxi-Cosi Citi można używać w samolocie. Fotelik ten posiada specjalny certyfikat dopuszczający TUV, jednak przed planowaną podróżą upewnij się czy fotelik spełnia wymogi regulaminu wybranej przez Ciebie linii lotniczej.
Czy pałąk do noszenia mojego fotelika dla niemowląt (Maxi-Cosi CabrioFix / Citi / Pebble Plus/ Pebble) powinien być w pozycji pinowej po zamontowaniu w samochodzie?
Pałąk fotelika jest częścią koncepcji bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla niemowląt Maxi-Cosi i zawsze podczas jazdy musi być ustawiony w pozycji pionowej. Dotyczy to również fotelików montowanych na bazach 2wayFix, FamilyFix, EasyFix lub Easybase 2. Przeczytaj instrukcję obsługi fotelika. Ustawienie pałąka w pozycji pionowej chroni dziecko w przypadku przechylania się fotelika w kierunku oparcia fotela samochowego. Pałąk chroni także przed dużymi przedmiotami, które mogą spaść na dziecko. Po zabezpieczeniu dziecka w uprzęży, jego ramiona nie uderzą o pałąk podczas kolizji lub gwałtownego hamowania.

Nagrody

Citi
MC8823ADAC01_MaxiCosi_Citi_ADAC_good_2016_en.jpg
MC8823OAMTC01_MaxiCosi_Citi_OAMTC_gut_2016_de.jpg
MC8823TCS01_MaxiCosi_Citi_TCS_HighlyRecommended_2016_en.jpg

Opinie