Dlaczego warto wybrać fotelik samochodowy z technologią AirProtect®?  

Nikt nie lubi myśleć o ewentualności wypadku samochodowego, ale one się niestety zdarzają i wtedy dziecko musi mieć zapewnioną najlepszą możliwą ochronę. A ponieważ bezpieczeństwo Twojego dziecka jest naszym najwyższym priorytetem, opracowaliśmy rewolucyjną technologię AirProtect®, która minimalizuje ryzyko obrażeń dziecka przy uderzeniu z boku.

Czy wiesz, że…?  

Kolizje boczne są szczególnie niebezpieczne dla dzieci? Odpowiadają one za jedną trzecią wszystkich śmiertelnych wypadków samochodowych z udziałem dzieci — głównie z powodu urazów głowy.  

Technologia AirProtect® została opracowana z myślą o kolizjach bocznych 

Kolizje boczne są bardzo niebezpieczne dla dzieci. Statystycznie stanowią one 25% wszystkich wypadków samochodowych, ale odpowiadają za 1/3 ofiar śmiertelnych wśród dzieci. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku kolizji bocznej główną siłę uderzenia przyjmują barki. Powoduje to silny wstrząs klatki piersiowej i głowy, prowadząc do poważnych obrażeń. Jest to również szczególnie niebezpieczne, gdy fotelik znajduje się po stronie uderzenia, ponieważ dodatkowym zagrożeniem są wgniatane do wewnątrz drzwi. Technologia AirProtect® daje Ci pewność, że Twoje dziecko jest dobrze chronione w przypadku kolizji bocznych. 

Zobacz nasze foteliki samochodowe z technologią AirProtect®.

Jak działa technologia AirProtect®? 

Technologia AirProtect® została opracowana specjalnie z myślą o ochronie dziecka w razie kolizji bocznej. Siła uderzenia wokół głowy dziecka jest rozpraszana i pochłaniana przez specjalny zagłówek.  

Zobacz nasze foteliki samochodowe z technologią Airprotect®. 

Innowacyjne rozwiązania zapewniające najlepszą ochronę dziecka 

Nasza technologia AirProtect® jest wynikiem przełomowej współpracy między firmą Dorel a renomowanym ośrodkiem testów zderzeniowych na uniwersytecie Kettering w stenie Michigan (USA). 

W Maxi-Cosi zawsze stawiamy bezpieczeństwo Twojego dziecka na pierwszym miejscu. By ograniczyć ryzyko obrażeń, opracowaliśmy specjalne nowe technologie podnoszące bezpieczeństwo podróży samochodem. Dowiedz się więcej o naszych innowacyjnych rozwiązaniach i technologiach do fotelików samochodowych.