Dlaczego warto wybrać fotelik samochodowy z ochroną boczną? 

Co czwarty wypadek samochodowy jest kolizją boczną. Niestety wypadki tego typu są groźniejsze dla dzieci niż kolizje czołowe i częściej kończą się ofiarami śmiertelnymi. Statystycznie dziecko odnosi obrażenia krytyczne w co trzeciej kolizji bocznej, a w jednym przypadku na trzy obrażenia te są śmiertelne. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku właściwej ochrony przed uderzeniami z boku. 

Solidna i niezawodna ochrona boczna odgrywa zasadniczą rolę w ochronie dziecka w wypadku samochodowym, dlatego wszystkie nasze foteliki samochodowe są wyposażone w najnowocześniejsze systemy ochrony bocznej Maxi-Cosi, zapewniając Ci pełen spokój.

 

Dlaczego dzieci są bardziej narażone na niebezpieczeństwo podczas kolizji bocznej? 

Jest kilka czynników, które wpływają na to, że kolizje boczne są groźne dla dzieci.  

  • Głowa i klatka piersiowa Twojego dziecka są niezwykle podatne na urazy powodowane uderzeniami z boku podczas wypadku. 

  • Dziecko może odnieść obrażenia w wyniku kontaktu z innym pojazdem lub elementami samochodu wgniatanymi do środka podczas zderzenia. 

  • Wpychane do wnętrza pojazdu drzwi mogą być bardzo niebezpieczne dla dziecka, zwłaszcza w sytuacji, gdy fotelik jest zamontowany po stronie kolizji. 

  • Wbudowane boczne poduszki powietrzne są przeznaczone do ochrony głowy osoby dorosłej, nie dziecka, więc nie zapewniają mu dodatkowej ochrony. 

Co mówią przepisy bezpieczeństwa o ochronie podczas kolizji bocznej? 

Starsze normy bezpieczeństwa, takie jak ECE R44/04, nie wymagają testowania pod kątem kolizji bocznej. Wszystkie foteliki samochodowe Maxi-Cosi wychodzą ponad standardy tej normy i zapewniają ochronę w przypadku kolizji bocznych. Co do innych producentów, musisz to sprawdzić.  

Nowsze przepisy bezpieczeństwa i-Size R129 wymagają testów pod kątem kolizji bocznych. Kupując dowolny fotelik samochodowy z homologacją i-Size, masz pewność, że spełnia on minimalne normy bezpieczeństwa podczas uderzeń z boku pojazdu. Zobacz foteliki samochodowe Maxi-Cosi i-Size

 

Jak działasystem ochrony bocznej Maxi-Cosi? 

Wszystkie nasze foteliki samochodowe są wyposażone w technologię ochrony przed uderzeniem z boku. Części fotelika, w których znajduje się głowa dziecka, są wzmocnione dodatkowymi warstwami EPS i pianki. Materiały te pochłaniają część energii kinetycznej podczas kolizji z tyłu i z boku, a także zapewniają ochronę głowy podczas zderzeń czołowych. Odprowadzają również siłę kolizji z dala od ciała dziecka. To wszystko pomaga chronić dziecko przed poważnymi urazami głowy. 

By oferować jeszcze większą ochronę, stosujemy również w naszych fotelikach samochodowych różne zintegrowane technologie, np. AirProtect®. Dowiedz się więcej o naszej innowacyjnej technologii AirProtect®. 

Ważna porada 

Nigdy nie usuwaj żadnych warstw pianki z fotelika samochodowego, nawet do czyszczenia. Odgrywają one zasadniczą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka i nigdy nie należy ich ruszać.