Rodi SPS

Bezpieczny fotelik dla starszaka
Kolor
Slate Black
  • System Ochrony Bocznej
  • Regulowana wysokość
  • Lekki
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Coraz więcej rodzin ma więcej niż jedno auto, aby ułatwić przepinanie fotelika z samochodu do samochodu Rodi SPS jest lekki i pasuje do większości modeli.

Można go przełożyć szybko i sprawnie z jednego samochodu do drugiego. SPS (Side Protection System) oznacza ochronę podczas kolizji bocznych. Rodi SPS posiada również regulowaną wysokość, co pozwala mu "rosnąć” wraz z dzieckiem, gwarantując wygodę i komfort.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowania
• Montaż za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa
• Lekki i łatwy do przekładania z jednego samochodu do drugiego
• Możliwość zdejmowania tapicerki do wyczyszczenia lub prania

Bezpieczeństwo

• System Ochrony Bocznej (SPS) zapewnia Twojemu dziecku bezpieczeństwo oraz utrzymuje dziecko w prawidłowej pozycji podczas podróży samochodem

Ogólne

• Regulacja wysokości zagłówka pozwala fotelikowi "rosnąć" wraz z dzieckiem
• Montaż tylko przodem do kierunku jazdy
• Foteliki produkowane w Europie


UWAGA: Według europejskiego ustawodawstwa, dzieci do 150cm (w niektórych krajach do 135cm) muszą być przewożone w atestowanych fotelikach samochodowych!
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Czy dzieci wyższe niż 150 cm (135 cm w innych krajach) muszą jeździć w foteliku samochodowym?
Nie, ale muszą mieć zapięty samochodowy pas bezpieczeństwa!
Czy mogę dodać poduszki powietrzne do mojego obecnego Rodi?
Poduszki powietrzne w Rodi AirProtect są zintegrowanymi piankowymi elementami i nie można ich dodać po zakończeniu procesu produkcji.
Upuściłem fotelik Rodi (SPS, XP, AirProtect). Czy muszę go wymienić?
Nie, to nie jest konieczne, jeśli było to normalne "upuszczenie”, a nie bardzo mocne lub z dużej wysokości. Gdy fotelik upada na ziemię, nie działają na niego takie same siły, jak w przypadku kolizji. Zatem nie ma potrzeby jego wymiany.
Pas bezpieczeństwa nie wciąga się, gdy moje dziecko zasypia w Maxi-Cosi Rodi. Co powinienem zrobić?
Maxi-Cosi Rodi SPS, Rodi XP i AirProtect zapewniają większy komfort i bezpieczeństwo Twojemu dziecku. Zarówno dziecko, jak i fotelik są zabezpieczone tym samym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Maxi-Cosi Rodi AirProtect maja odchylane oparcia, Maxi-Cosi Rodi SPS i XP nie posiadają tej funkcji. Jeżeli dziecko zasypia i odchyla się do przodu, pas stopniowo będzie się przesuwał z dzieckiem. Jest to cecha automatycznych samochodowych pasów bezpieczeństwa. Jeżeli automatyczny mechanizm nie zwinie odpowiednio pasa, trzeci punkt pasa (kierunek automatycznego mechanizmu) jest prawdopodobnie w nieprawidłowej pozycji, t.j. zbyt z przodu. Pas bezpieczeństwa jest wtedy przeciągnięty pod niemalże niemożliwym kątem, co skutkuje zbyt dużym tarciem w "uchu” fotelika, przez które pas przechodzi. Ta sytuacja może mieć miejsce np. w niektórych samochodach kombi. Z tego powodu zalecamy próbę montażu fotelika w samochodzie przed jego zakupem. Sprzedawca może Ci w tym pomóc. Ważne: zawsze zabezpieczaj fotelik Rodi pasem, nawet gdy nie siedzi w nim dziecko.
Czy jest możliwy montaż 3 fotelików obok siebie na tylnym siedzeniu?
Jest to zależne od typu samochodu. Aby to sprawdzić, zalecamy wizytę w sklepie i przymiarkę.
Czy mogę używać fotelika na przednim siedzeniu pasażera?
Chociaż Maxi-Cosi zaleca przewożenie dzieci na tylnym siedzeniu, według polskiego prawa zarówno foteliki dla niemowląt jak i dzieci mogą być umieszczane z przodu. Fotelik dla niemowląt (0- 13 miesięcy) może być zamontowany na przednim siedzeniu tylko wtedy, kiedy samochód nie jest wyposażony w przednią poduszkę powietrzną bądź została ona wyłączona. W przypadku dzieci starszych (od 9 miesięcy do 12 lat), jeżeli fotel pasażera jest wyposażony w poduszkę powietrzną,zalecamy odsunięcie przedniego fotela pasażera maksymalnie do tyłu. Warto także zapoznać się z instrukcją samochodu, ponieważ niektórzy producenci samochodów zastrzegają, że nie ma możliwości montażu fotelika dla dziecka na przednim siedzeniu.
Czy korzystanie z fotelika samochodowego "z drugiej ręki" jest bezpieczne?
Odradzamy kupno fotelika samochodowego "z drugiej ręki". Historia takiego fotelika jest często nieznana. Innymi słowy, nie możesz wiedzieć na pewno w jaki sposób fotelik był używany wcześniej. Foteliki, które uległy wypadkowi samochodowemu nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Taki fotelik może być również uszkodzony lub niekompletny.
Dlaczego muszę używać fotelika samochodowego?
Używanie atestowanego dziecięcego fotelika samochodowego jest wymagane przez prawo w przypadku dzieci niższych niż 135 cm (w Polsce niższych niż 150 cm). Ten wymóg dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej. Foteliki samochodowe z certyfikatem ECE R44/04 spełniają minimalne wymogi tego prawa.

Opinie