Pebble Pro i-Size

Fotelik, który otuli Twoje dziecko
Kolor
Essential Blue
  • Bezpieczeństwo i-Size (R129)
  • Część zestawu 3wayFamily
  • Elastyczny system podróżny
  • Ergonomiczny zagłówek i wkładka baby-hugg
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Szukasz bezpiecznego, komfortowego i łatwego rozwiązania dla Twojego noworodka? Pebble Pro i-Size to najwyższej klasy fotelik dla niemowląt spełniający najnowsze standardy i-Size (R129). Pianka pamięci zintegrowana na bokach fotelika zapewnia wysoką ochronę. Wkładka baby hugg oferuje dodatkową ochronę boczną zapewniając doskonałą pozycję podróżną. Regulowany zagłówek gwarantuje doskonałą ochronę głowy i szyi dziecka.

Pebble Pro i-Size to fotelik dla niemowląt oferujący maksymalną łatwość użytkowania dzięki możliwości montażu na ISOFIX. Pebble Pro i-Size można wpiąć na bazę za pomocą jednego kliknięcia, a sygnalizacja świetlna i dźwiękowa potwierdzi prawidłową instalację. Innowacyjna uprząż easy-in pozostaje otwarta by móc z łatwością zapiąć dziecko.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowania Produkt został zatwierdzony do użytkowania w samolocie Bardzo łatwa regulacja wysokości uprzęży Innowacyjna uprząż easy-in pozostaje otwarta, by móc z łatwością usadzić i wyjąć dziecko z fotelika Fotelik Pebble Pro i-Size można montować na samochodowy pas bezpieczeństwa Szybka i łatwa instalacja w połączeniu z bazą ISOFIX Tapicerkę można zdjąć bez konieczności demontażu uprzęży Tapicerkę fotelika można łatwo zdjąć i prać w pralce Dzięki przyciskom pamięci, fotelik można łatwo wypiąć ze stelaży wózków Maxi-Cosi i Quinny Komfort Regulowany zagłówek pozostaje dopasowany do głowy dziecka Innowacyjna wkładka baby-hugg zapewnia bezpieczeństwo i komfort dziecku Zintegrowany daszek przeciwsłoneczny ochroni noworodka przed słońcem Komfortowe, dodatkowo watowane siedzisko Bezpieczeństwo Materiał absorbujący siły zderzeniowe umieszczony po bokach fotelika zapewnia lepszą ochronę dziecku Pebble Pro i-Size posiada 3-punktową uprząż Fotelik jest umieszczony tyłem do kierunku jazdy dla optymalnego bezpieczeństwa podróży System Ochrony Bocznej dla optymalnego bezpieczeństwa w razie kolizji bocznych Ogólne Bardzo wygodna regulacja wysokości uprzęży sprawia, że Pebble Pro i-Size można łatwo dopasować do rozmiarów dziecka W połączeniu z bazą 3wayFix, Pebble Pro i-Size i Pearl Pro i-Size to doskonałe rozwiązanie od narodzin aż do ok. 4 roku życia  •  

Instrukcje do pobrania: Ważna informacja! Z dniem 1.08.2020r. siedziba Dorel Polska Sp. z o.o. została przeniesiona na adres: ul. Inwestycyjna 14, 41-208 Sosnowiec.
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
MaxiCosi Pebble Plus spełnia wymogi regulacji i-Size. Co to znaczy?
i-Size (R129) jest nową regulacją UE podnoszącą poziom bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach. i-Size (R129) wymaga systemu ISOFIX, przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do co najmniej 15 miesiąca życia, a także oferuje ulepszone standardy bezpieczeństwa dla dodatkowej ochrony głowy i szyi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat i-Size (R129) zajrzyj do zakładki o bezpieczeństwie na naszej stronie: www.maxi-cosi.com/i-size.
Czy mogę zamontować fotelik MaxiCosi Pebble Plus z bazą 2wayFix na przednim siedzeniu pasażera?
Tak, możesz zamontować MaxiCosi Pebble Plus z bazą 2wayFix na przednim siedzeniu pasażera jeżeli fotel ten posiada zaczepy ISOFIX. WAŻNA INFORMACJA: przed instalacją fotelika upewnij się, że poduszka powietrzna jest wyłączona. Niewiele samochodów posiada zaczepy ISOFIX na przednim siedzeniu pasażera.
Czy fotelik Pebble Plus może być montowany na bazie FamilyFix, EasyFix lub EasyBase2?
Fotelik Pebble Plus nie jest przeznaczony do montażu na bazach FamiliyFix, EasyFix czy EasyBase 2. Jest on jednak częścią innej, gruntownie przetestowanej koncepcji bezpieczeństwa z bazą 2wayFix. To połączenie jest zgodne z zasadą bezpieczeństwa i-Size (R129).
Czy mogę zamontować fotelik Pebble Plus za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa?
Tak, możesz zamontować Pebble Plus za pomocą pasa bezpieczeństwa, jak zresztą wszystkie modele fotelików Maxi-Cosi. Chociaż poziom bezpieczeństwa tego rozwiązania jest zgodny ze standardem ECE R44/04, zawsze zalecamy użytkowanie Pebble Plus z bazą 2wayFix, aby zapewnić dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa i-Size (R129), przez zminimalizowanie ryzyka błędnej instalacji fotelika.
Czy mogę zamontować fotelik Maxi-Cosi Pebble na przednim siedzeniu pasażera?
Tak, możesz zamontować Maxi-Cosi Pebble na przednim fotelu pasażera, ale jedynie po wyłączeniu poduszki powietrznej.
Czy Maxi-Cosi CabrioFix lub Maxi-Coxi Pebble można montować w samochodzie przy użyciu 2-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa?
Maxi-Cosi CabrioFix i Maxi-Cosi Pebble nie są przeznaczone do montażu przy użyciu 2-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Te foteliki można montować jedynie przy pomocy 3-punktowego pasa (zatwierdzonego zgodnie ze standardem ECE R16) lub najlepiej, na bazie Maxi-Cosi FamilyFix, która jest montowana z użyciem punktów zakotwiczenia IsoFix w samochodzie.
Czy pałąk do noszenia mojego fotelika dla niemowląt (Maxi-Cosi CabrioFix / Citi / Pebble Plus/ Pebble) powinien być w pozycji pinowej po zamontowaniu w samochodzie?
Pałąk fotelika jest częścią koncepcji bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla niemowląt Maxi-Cosi i zawsze podczas jazdy musi być ustawiony w pozycji pionowej. Dotyczy to również fotelików montowanych na bazach 2wayFix, FamilyFix, EasyFix lub Easybase 2. Przeczytaj instrukcję obsługi fotelika. Ustawienie pałąka w pozycji pionowej chroni dziecko w przypadku przechylania się fotelika w kierunku oparcia fotela samochowego. Pałąk chroni także przed dużymi przedmiotami, które mogą spaść na dziecko. Po zabezpieczeniu dziecka w uprzęży, jego ramiona nie uderzą o pałąk podczas kolizji lub gwałtownego hamowania.
Czy Maxi-Cosi Pebble można używać w samolocie?
Tak, Maxi-Cosi Pebble można używać samolocie. Fotelik ten posiada specjalny certyfikat dopuszczający TUV.
Kiedy zdjąć wkładkę wypełniającą dla niemowląt baby-hugg z fotelika Pebble Plus?
Wkładka baby-hugg została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo noworodkom. Dziecko wyrasta z niej kiedy osiąga wzrost ok. 60 cm. Wtedy możesz wyjąć wkładkę z fotelika Pebble Plus i używać go bez niej.
Od jakiego wieku można wyjąć wkładkę pod głowę z fotelika Maxi-Cosi?
Wkładka pod głowę zapewnia Twojemu dziecku dodatkowy komfort tuż po urodzeniu. Nie ma konkretnego wieku, w którym powinna ona zostać wyjęta z fotelika Maxi-Cosi. Zależy to od wielkości Twojego dziecka. Gdy zauważysz, że nie jest mu już z nią wygodnie, ponieważ np. jego głowa leży na "wałeczku”, możesz wyjąć wkładkę z Maxi-Cosi.
Czy wkładkę baby-hugg i tapicerkę można prać w pralce?
Tak, w pralce można prać zarówno wkładkę baby-hugg jak i tapicerkę fotelika Pebble Plus, ale w maksymalnej temperaturze 30 stopni oraz z funkcją delikatnego prania, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na metce.
Gdzie mogę znaleźć zintegrowany daszek przeciwsłoneczny w Maxi-Cosi Pebble Plus?
Z tyłu fotelika Pebble Plus znajduje się listwa, z której wychodzą dwa małe zaczepy. Są one połączone z daszkiem przeciwsłonecznym. Aby go otworzyć, wystarczy wyciągnąć daszek po czym podpiąć go do uchwytu.
Czy daszek Maxi-Cosi Pebble zapewnia ochronę przed promienowaniem UV?
Daszek Maxi-Cosi Pebble jest wykonany z czarnej tkaniny, która chroni zarówno przed światłem słonecznym, jak i promieniowaniem UV.
Jak wyregulować wysokość szelek uprzęży?
Wysokość szelek uprzęży może być łatwo wyregulowana z tyłu fotelika Pebble Plus. Aby wyregulować wysokość szelek uprzęży oraz zagłówka wystarczy otworzyć schowek, po czym jednocześnie wcisnąć przyciski do środka. Możesz również wyregulować same szelki uprzęży jeżeli używasz Pebble Plus bez dodatkowej wkładki baby-hugg.
Jakie akcesoria do fotelika Pebble Plus są dostępne?
Maxi-Cosi oferuje do fotelika Pebble Plus następujące akcesoria: śpiworek, letni pokrowiec, pelerynkę przeciwdeszczową, moskitierę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na: http://www.maxi-cosi.com/products/accessories.aspx
Czy dostępne są oryginalne części zamienne do Pebble Pro i-Size?
Tak, aby uzyskać więcej informacji na ten temat skontaktuj się z naszym Serwisem.
Dlaczego klasyfikacja dotycząca Maxi-Cosi Pebble Plus została zmieniona z wskaźnika wagi na wskaźnik wysokości?
Zmiana ta wynika z nowej regulacji i-Size (R129). Została ona wprowadzona, aby ułatwić rodzicom wybór odpowiedniego fotelika dla ich pociechy i tym samym zminimalizować przedwczesną jego wymianę. Maxi-Cosi Pebble Plus jest przeznaczony dla dzieci od urodzenia do 75 cm.
Dlaczego na etykiecie Pebble Plus widnieje limit wagowy do 12 kg?
W regulacji UE i-Size (R129) foteliki samochodowe są klasyfikowane według wzrostu dziecka, ale wymaga ona również wskazania maksymalnej wagi dziecka. Fotelik Pebble Plus jest przeznaczony dla noworodków od urodzenia (ok. 45cm) do 75 cm wzrostu. 95% dzieci, o wzroście 75cm waży do 12kg, a tylko 5% dzieci przekracza tę wagę. Limit wagi do 12 kg bazuje właśnie na tych danych.
Jak długo mogę używać Maxi-Cosi bez przerwy?
Na ogół jest to kwestia powodująca wiele kontrowersji. Ogólnie mówi się i pisze, z uwagi na troskę o niemowlęta, że fotelik samochodowy dla niemowląt, nie powinien być używany w nadmiarze. Dzieci nie powinny leżeć w jednej pozycji przez zbyt długi okres bez potrzeby. Należy zapewnić im możliwość rozwoju układu ruchowego oraz mięśni ramion, pleców i szyi. Jako producenci pierwszych w Europie fotelików samochodowych dla niemowląt – Maxi-Cosi – naturalnie, od lat zawieramy te informacje w naszych instrukcjach. Nie kładź zatem dziecka do fotelika na cały dzień, mając na względzie jedynie własną wygodę, ale daj mu możliwość rozwoju. Dotyczy to także nosidełek i wszystkich innych produktów, w których dziecko siedzi lub leży unieruchomione. Jednakże, nie jest problemem, gdy od czasu do czasu odbywamy dłuższą podróż samochodem lub jedziemy na wakacyjną wycieczkę. Radzimy: rób postoje co 2 godziny. Dziecku poza ruchem potrzebne są także regularnie posiłki i przewijanie.
Jak wypiąć fotelik Pebble Plus ze stelaża wózka?
Aby wypiąć fotelik Pebble Plus ze stelaża wózka należy wcisnąć jednocześnie dwa szare przyciski znajdujące się obok uchwytu po obu stronach siedziska oraz pchając fotelik ku górze. Zawsze upewnij się, czy umieszczasz fotelik na stelażu wózka tyłem, a nie przodem do kierunku jazdy. Dzięki przyciskom pamięci, w kombinacji Maxi-Cosi i Quinny, Pebble Plus można bardzo łatwo zwolnić jedną ręką.
Na ramach jakich wózków można umieścić fotelik Maxi-Cosi CabrioFix, Citi lub Pebble?
Fotelik Maxi-Cosi CabrioFix, Citi lub Pebble można wpiąć do większości ram wózków Maxi-Cosi za pomocą adapterów. Pasują one także do wózków Quinny z wyłączeniem kolekcji Quinny Zapp. Możliwe jest także wpięcie fotelików do ram wózków innych wybranych marek. O szczegóły zapytaj sprzedawcę.

Opinie Maxi-Cosi Pebble Pro i-Size