Jade

Kolor
Essential Red
  • Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa (R129)
  • System wpinania Slide & Go
  • Doskonała pozycja na płasko
  • Element zestawu 3wayFamily
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Jade to pierwsza gondola zgodna z normą R129, umożliwiająca przewożenie dzieci w samochodach. Przeznaczona do użytku z bazą 3wayFix zapewniającą solidne mocowanie ISOFIX z systemem łatwego wpinania slide-and-go.

Jade oferuje najwyższy komfort niemowlętom na dłuższych dystansach oraz podczas codziennej aktywności rodziców. Teraz przesiadając się do samochodu nie musisz już wybudzać dziecka ze snu. Nowoczesny design i skórzany wygląd wykończenia sprawiają, że gondola Jade tworzy stylowy system podróżny. Jade stanowi alternatywę dla fotelika dla niemowląt - może być używana od 40 do 70 cm wzrostu dziecka.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Czy bezpiecznej gondoli Jade można jak łóżeczko do spania w nocy?
Jak prawidłowo zapiąć dziecko w gondoli?
Gondola Jade jest wyposażona w 3-punktową uprząż. Aby ją wyregulować, naciśnij przycisk na gondoli i pociągnij za środkowy pas. Ułóż dziecko w gondoli, zapnij i zaciągnij uprząż pozostawiając nie więcej niż 1cm przestrzeni pomiędzy klatką piersiową a pasem. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z filmem instruktażowym dostępnym na naszej stronie.
Które stelaże wózków są kompatybilne z gondolą Jade?
Większość stelaży wózków Maxi-Cosi są kompatybilne z gondolą Jade. Kompatybilność możesz sprawdzić na naszej stronie.
Jak bezpieczna jest podróż w pozycji poprzecznej do kierunku jazdy?
Według najnowszej regulacji R129, dzieci poniżej 15 miesiąca życia muszą być przewożone w pozycji tyłem lub poprzecznie do kierunku jazdy. Do tej pory, na rynku można spotkać więcej fotelików samochodowych ustawianych tyłem do kierunku jazdy niż gondoli/fotelików ustawianych bokiem. Jednak oba te rozwiązania są bezpieczniejsze dla dzieci do 15 miesiąca życia niż foteliki samochodowe ustawiane przodem do kierunku jazdy. Wyniki testów bezpieczeństwa zgodne z normą R129 pokazują, że gondola Jade oferuje bardzo dobrą ochronę boczną, głowy i szyi.
W jaki sposób gondola Jade chroni wrażliwe części ciała dziecka tj. głowa i szyja?
W przypadku uderzenia czołowego, ciało dziecka zostaje przytrzymane dzięki specjalnym, otulającym materiałom wewnątrz produktu. Zwiększają one drogę hamowania dziecka zapewniając tzw. "miękkie lądowanie". Siły zderzeniowe zostają rozłożone na mniej wrażliwe, boczne części ciała dziecka, a głowa i szyja dodatkowo otulone. W przypadku kolizji bocznej, dzięki pozycji noworodka w gondoli Jade - jego głowa skierowana jest do środka samochodu (oddalona od drzwi). Oznacza to, że podczas ewentualnego uderzenia głowa i szyja dziecka będzie najmniej narażona na urazy.
Jak prawidłowo zamontować gondolę Jade w samochodzie?
Czy gondolę Jade można instalować razem z jednym lub dwoma fotelikami na tylnej kanapie samochodu?
Nie widzę mojego dziecka podróżującego w gondoli Jade. Skąd mogę wiedzieć, że jest nadal bezpieczne?
Kiedy gondola Jade jest prawidłowo zamontowana, jej rączka może zostać opuszczona w dół. W ten sposób rodzice mogą od czasu do czasu spoglądać na dziecko. Doskonałą alternatywą może okazać się szerokokątne lusterko na tylną kanapę od Maxi-Cosi, które pozwala kierowcy na spoglądanie na dziecko podczas jazdy przez lusterko wsteczne. Szerokokątne lusterko należy zamontować na zagłówku siedzenia, na którym zamontowana została gondola Jade. Pamiętaj, aby rączka gondoli wraz z daszkiem przeciwsłonecznym były opuszczone w dół.
Czy muszę zapinać dziecko w gondoli Jade nawet podczas spaceru?
Podczas jazdy samochodem zapięcie dziecka w gondoli jest obowiązkowe.
Do jakiego wieku mogę używać gondoli Jade?
Gondola Jade została specjalnie zaprojektowana od 40 do 70 cm (od urodzenia do ok. 6 miesiąca i maksymalnie do 9 kg).
Czy mogę wypiąć gondolę Jade ze stelaża wózka za pomocą przycisków pamięci?
Wózki Maxi-Cosi zostały wyposażone w intuicyjne przyciski pamięci, aby szybko i sprawnie wypiąć gondolę lub fotelik z ich stelaża. Gondolę Jade można wypinać w ten sam sposób z każdej kompatybilnej ramy wózka Maxi-Cosi.
Czy tapicerkę i materac gondoli Jade można prać w pralce?
Tak, tapicerkę i materac można prać w pralce. Przed tym jednak zapoznaj się z informacjami umieszczonymi na etykietach oraz przeczytaj instrukcję obsługi.
Czy można zamontować gondolę Jade w samochodzie bez użycia bazy?
Nie, gondoli Jade nie można montować bez kompatybilnej bazy od Maxi-Cosi.
Jak wpiąć gondolę Jade na stelaż wózka?
Gondola Jade została wyposażona w system modulo umożliwiający łatwe wpinanie na stelaż wózka Maxi-Cosi.
Czy możliwa jest regulacja wysokości 3-punktowej uprzęży?
System 3-punktowej uprzęży nie posiada możliwości regulacji wysokości. Dzięki temu głowa dziecka jest umieszczona w najbezpieczniejszej pozycji w samochodzie.
Czy mogę zamontować gondolę Jade po obu stronach bazy?
Tak, baza 3wayFix jest kompatybilna z gondolą Jade i pozwala na instalację z obu stron. Oznacza to, że jeśli baza jest zamontowana po prawej stronie na tylnej kanapie (za przednim siedzeniem pasażera), Jade można montować od strony prawej. Jeżeli natomiast baza znajduje się po lewej stronie tylnej kanapy (za kierowcą), gondolę Jade należy zainstalować od strony lewej.
Czy mogę zamontować gondolę Jade na bazie z głową skierowaną ku drzwiom w samochodzie?
Nie, nie jest to możliwe, ponieważ nie będziesz w stanie domknąć drzwi w samochodzie. Jest to również przede wszystkim bardzo niebezpieczne dla dziecka - jego głowa i szyja znajdowałyby się wtedy zbyt blisko drzwi, a w konsekwencji mogłoby to prowadzić do poważnych urazów tych części w przypadku zderzenia.
Czy dostępne są części zamienne do gondoli Jade?
Tak, w tej sprawie prosimy o kontakt z naszym Serwisem.
Czy gondola Jade oferuje wystarczającą przestrzeń dla naturalnych ruchów dziecka?
Jade oferuje bezpieczeństwo fotelika samochodowego oraz komfort gondoli. Oznacza to, że Twoje dziecko będzie miało swobodę ruchów kluczową dla jego rozwoju.
Jak długo mogę podróżować z dzieckiem w gondoli Jade?
Ponieważ gondola Jade oferuje pozycję na płasko, niemowlęta mogą w niej spać tak długo jak potrzebują.
W jaki sposób gondola Jade zapewnia spokojny sen?
Jade łączy w sobie bezpieczeństwo fotelika samochodowego oraz komfort gondoli. Doskonała pozycja na płasko pozwala na bezpieczną podróż z dzieckiem zarówno na krótkich jak i dłuższych dystansach. Unikalny system wpinania Slide & Go oferuje łatwe rozwiązanie, dzięki któremu można z łatwością przepiąć gondolę ze stelaża wózka na bazę ISOFIX bez konieczności wybudzania dziecka.
Czy Jade pasuje do wszystkich samochodów z systemem ISOFIX?
Gondola Jade spełnia wymogi normy R129 i pasuje do pojazdów ISOFIX ponieważ może być montowana wyłącznie poprzecznie do kierunku jazdy. Dlatego produkt ten nie będzie pasował do wszystkich samochodów z systemem ISOFIX. Zalecamy sprawdzić kompatybilność gondoli Jade na naszej Liście Sprawdzonych Samochodów.
Jaka baza jest kompatybilna z gondolą Jade?
Gondola Jade jest kompatybilna z bazą 3wayFix.
Jak dowiedzieć się czy Jade jest prawidłowo wpięty na bazę w moim samochodzie?
Czy mogę zamontować gondolę Jade na przednim siedzeniu pasażera?
Nie. Ponieważ Jade musi znajdować się w pozycji poprzecznej do kierunku jazdy, przednie siedzenie pasażera nie daje możliwości prawidłowej instalacji gondoli ze względu na brak miejsca.
Do jakiego wieku mogę używać wkładki dla niemowląt?
Wkładki trzeba używać do osiągnięcia 60 cm wzrostu. Potem należy wyjąć wkładkę, aby znów bezpiecznie używać gonodli Jade.
Czy mogę zawiesić zabawkę na rączce gondoli Jade?
Ponieważ zabawki i inne akcesoria nie zostały zatwierdzone do użytkowania w połączeniu z gondolą Jade, odradzamy zawieszanie, szczególnie twardych elementów, na rączce gondoli, by zapobiec urazom podczas ewentualnej kolizji.
Czy mogę używać gondoli Jade (z systemem wpinania Slide & Go) w 2/3-drzwiowym samochodzie?
Nie. Zalecamy sprawdzenie kompatybilności na Liście Sprawdzonych Samochodów dostępnej na naszej stronie.
Czy gondola Jade gwarantuje bezpieczeństwo dziecka?
Gondola Jade spełnia najnowszą normę R129. Wymaga ona wzmożonej ochrony głowy i szyi niemowląt i maluchów oraz chroni przed zbyt wczesnym przesadzeniem dziecka do pozycji przodem do kierunku jazdy. W dodatku, aby otrzymać homologację R129, urządzenie przytrzymujące musi pozytywnie przejść test na kolizję boczną.

Opinie