AxissFix Plus

Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania, teraz od urodzenia
Kolor
Nomad Red
  • Bezpieczeństwo zgodne z i-Size
  • Obrotowe siedzisko 360°
  • Rośnie z dzieckiem od urodzenia do ok
  • 4 lat
  • Tyłem lub przodem do kierunku jazdy
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Nowy AxissFix Plus jest doskonałym fotelikiem samochodowym dla niemowląt i maluchów łączącym w sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa z łatwością użytkowania, dzięki możliwości obrócenia siedziska o 360°, od urodzenia do ok. 4 roku życia.

AxissFix Plus to fotelik łączący najwyższy poziom bezpieczeństwa, zgodny z najnowszą regulacją i-Size, z łatwością użytkowania, dzięki możliwości obrócenia siedziska o 360°! AxissFix Plus to fotelik instalowany z użyciem ISOFIX dla szybkości i bezpieczeństwa montażu. Dla lepszej ochrony głowy i szyi można przewozić w nim dziecko tyłem do kierunku jazdy do ok. 2 roku życia (87cm) . Fotelik rośnie razem z dzieckiem. Na początku, od urodzenia (od 45cm), można go stosować z miękką i otulającą wkładką, kiedy dziecko podrośnie, po jej usunięciu, aż do ok. 4 roku życia (105cm). Wystarczy dosłownie kilka sekund, by usadzić i zabezpieczyć dziecko, kiedy fotelik jest zwrócony przodem do rodzica.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowania
• Siedzisko obracane o 360°, dla ułatwienia zabezpieczenia dziecka w foteliku
• Jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka
• Łatwa obsługa obrotowego siedziska: prosta zmiana z tyłem do kierunku jazdy na przodem
• Wskaźnik wzrostu: pomaga określić kiedy dziecko może zacząć podróżować przodem do kierunku jazdy
• Zaczepy przytrzymujące szelki podczas usadzania dziecka w foteliku
• Łatwa regulacja uprzęży
• Możliwość prania tapicerki

Komfort
• Wygodna, otulająca wkładka dla niemowląt
• 7 stopniowa regulacja zagłówka: możliwość dopasowania do potrzeb rosnącego dziecka
• 4 stopniowa regulacja siedziska żeby zapewnić największą wygodę przy zachowaniu bezpieczeństwa
• Komfortowa, watowana tapicerka
• Pasy z ochraniaczami

Bezpieczeństwo
• Zgodny z najnowszą regulacją Unii Europejskiej i-Size (R129)
• Ustawienie tyłem do kierunku jazdy do ok. 2 roku życia (87 cm), dla wzmocnienia ochrony głowy i szyi dziecka
• Montaż z użyciem Isofix i pasa Top Tether, by zredukować możliwość błędnej instalacji
• Zagłówek z materiału absorbującego siłę uderzenia, szczególnie w sytuacji kolizji bocznych
• 5 punktowa uprząż
• Antypoślizgowe ochraniacze pasów dla lepszej ochrony podczas uderzeń czołowych
• A.S.B system (automatyczny pas bezpieczeństwa), który utrzymuje połączenie bazy z kanapą
• Wskaźnik prawidłowego montażu ISOFIX
• Wskaźnik prawidłowego napięcia pasa Top Tether

Ogólne
• Ustawienie tyłem do kierunku jazdy 45–87 cm (od urodzenia do ok. 2 roku życia)
• Ustawienie przodem do kierunku jazdy 76–105 cm (od 15 m-ca do ok. 4 roku życia)
• Kompaktowy, pasuje do niewielkich samochodów
• Wyprodukowany w Europie
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Co to jest IsoFix?
ISOFIX to międzynarodowy znormalizowany system montowania, który zapewnia najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób, aby zainstalować poprawnie fotelik samochodowy, bez potrzeby korzystania z pasów bezpieczeństwa samochodu. Od 2006 r. wszystkie nowe samochody wyposażone są w Isofix i górny punkt zakotwiczenia. Duża liczba samochodów wyprodukowanych przed 2006 rokiem wyposażona jest również w ISOFIX.
Moje dziecko wychodzi z uprzęży w foteliku.
Zasada dotycząca wszystkich fotelików samochodowych mówi, że Twoje dziecko musi mieć mocno dociągnięte szelki uprzęży, by nie mogło ich poluzować tworząc wolną przestrzeń i próbować się z nich wydostać. Niektóre dzieci pokazują nam, że zaledwie minimalny luz w systemie szelek, pozwalający im włożyć rękę pomiędzy zamek a brzuch, następnie przesunąć ją w kierunku głowy, umożliwia przełożenie łokcia pod szelkami. Niektóre dzieci próbują usilnie wyswobodzić się z uprzęży fotelika. Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie i swoboda ruchu nie są z zasady do pogodzenia. Jeżeli pod dociągnięte szelki uprzeży potrafisz wsunąć palec i nie możesz "uszczypnąć” szelki, to Twoje dziecko jest bezpiecznie i wygodnie zabezpieczone w foteliku. Doświadczenia pokazują, że powyższa zasada dotyczy wszystkich fotelików. Nawet dziecko mocno przyciągnięte szelkami uprzęży, spokojnie siedzące, może próbować chcieć "uwolnić się” z fotelika. Ten sam wzorzec obserwujemy u dzieci w wieku 1-4 lat w fotelikach samochodowych różnych typów i producentów. Uprząż jest zamkniętym systemem szelek, które stale przytrzymują dziecko w tej samej pozycji – podczas jazdy samochodem, jak i w momencie nagłego hamowania lub kolizji. System ten jest zamykany w momencie usadzenia dziecka poprzez dociągniecie szelek. Jeżeli czynność ta zostanie wykonana prawidłowo, szelki nie mogą poluzować się w czasie użytkowania (jeżeli tak się stanie, skontaktuj się bezpośrednio z Serwisem lub przez sprzedawcę, u którego produkt został zakupiony).
Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus spełnia wymogi regulacji i-Size (R129). Co to znaczy?
i-Size (R129) jest nową regulacją UE podnoszącą poziom bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach. i-Size (R129) wymaga systemu ISOFIX, przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy co najmniej do 15 miesiąca życia, a także oferuje ulepszone standardy bezpieczeństwa dla dodatkowej ochrony głowy i szyi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat i-Size (R129) zajrzyj do zakładki o bezpieczeństwie na naszej stronie: www.maxi-cosi.com/i-size.
Dlaczego klasyfikacja dotycząca Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus została zmieniona ze wskaźnika wagi na wskaźnik wysokości?
Zmiana ta wynika z nowej regulacji i-Size (R129). Została ona wprowadzona, aby ułatwić rodzicom wybór odpowiedniego fotelika dla ich pociechy i tym samym zminimalizować jego przedwczesną wymianę. Dlatego teraz to wzrost dziecka decyduje o doborze odpowiedniego fotelika samochodowego. Niemniej jednak, waga dziecka jest nadal brana pod uwagę i według regulacji i-Size łączna waga fotelika wraz z dzieckiem nie powinna przekraczać 33kg. W konsekwencji, Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus jest przeznaczony dla dzieci o wzroście od 61 do 105cm, o maksymalnej wadze 19kg.
Czy fotelik Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus będzie pasował do mojego samochodu?
Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus jest fotelikiem spełniającym wymogi i-Size (R129), zatem pasuje do większości samochodów wyposażonych w system ISOFIX z pasem Top Tether, wraz ze wszystkimi stopniami ustawienia siedziska. Zachęcamy do sprawdzenia w instrukcji, czy Twój samochód jest wyposażony w 3 punkty zakotwiczenia ISOFIX (2 zaczepy Isofix oraz 1 zaczep Top Tether). Istnieje również kilka innych możliwości sprawdzenia czy fotelik AxissFix/AxissFix Plus będzie pasował do Twojego samochodu: - Sprawdź na naszej stronie internetowej w zakładce lista sprawdzonych samochodów: maxicosi.pl - Spójrz na kod graficzny QR na foteliku AxissFix - Sprawdź na broszurze z listą sprawdzonych samochodów dołączonej do fotelika AxissFix
Nie potrafię znaleźć mojego modelu na liście sprawdzonych samochodów. Czy to znaczy, że AxissFix/AxissFix Plus nie nadaje się do mojego samochodu?
"Lista sprawdzonych samochodów" nie jest kompletną listą samochodów, do których można zamontować fotelik AxissFix/AxissFix Plus. Lista ta jest regularnie aktualizowana na naszej stronie internetowej: www.maxi-cosi.com. Jeżeli nie odnajdujesz swojego modelu samochodu na liście, może to oznaczać, że testy dotyczące twojego modelu nie zostały jeszcze ukończone. W takim przypadku zalecamy zajrzeć do instrukcji obsługi pojazdu, po czym skontaktować się z naszym serwisem lub odwiedzić najbliższy sklep stacjonarny jednego z naszych parterów i sprawdzić czy fotelik AxissFix pasuje do Twojego samochodu.
Czy mogę także zamontować Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa?
Nie, to nie jest dozwolone. Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plusjest przystosowany wyłącznie do montażu z użyciem punktów zakotwiczenia ISOFIX i Top Tether.
Czy mogę zamontować Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus na przednim siedzeniu pasażera?
Tak, jeżeli samochód ma punkty zaczepowe IsoFix na przednim siedzeniu. Zalecamy wyłączenie poduszki powietrznej lub odsunięcie przedniego fotela pasażera maksymalnie do tyłu. Jednakże większość samochodów nie posiada punktów zaczepowych IsoFix na przednim fotelu pasażera. Oznacza to, że często niemożliwe jest zamontowanie tego fotelika samochodowego na tym siedzeniu. Jeżeli planujesz zamontować AxissFix/AxissFix Plus na przednim siedzeniu pasażera w pozycji przodem do kierunku jazdy, sprawdź przepisy prawa państwa, w którym fotelik ma być używany. Istnieją pewne ograniczenia zależne od kraju.
Jak upewnić się, czy MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus został prawidłowo zamontowany w moim samochodzie?
Przy montażu AxissFix/AxissFix Plus postępuj zgodnie z krokami zamieszczonymi w instrukcji obsługi. Kiedy wskaźniki IsoFix i TopTether świecą się na zielono oznacza to, że fotelik został zamontowany prawidłowo. Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie tych 3 wskaźników przed każdą podróżą. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci montaż fotelika zalecamy zapoznanie się z instrukcją zamieszoną na kodzie graficznym QR na AxissFix/AxissFix Plus, lub bezpośrednio na stronie internetowej: www.maxi-cosi.com.
Jak upewnić się, że MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus jest prawidłowo przestawiony do pozycji podróżnej?
Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus posiada 2 pozycje podróżne: tyłem (od 61cm do 87cm/ od ok. 4 m-ca do 2 roku życia) i przodem (od 76cm do 105cm/ od ok. 15 m-ca do 4 roku życia) do kierunku jazdy. Przed montażem fotelika, pierwszym krokiem powinno być ustawienie odpowiedniej pozycji podróżnej w zależności od rozmiaru/ wieku Twojego malucha na przednim panelu. Wtedy będziesz mógł obracać siedzisko z pozycji frontem do Ciebie do ustawionej wcześniej pozycji podróżnej. Raz ustawiona pozycja podróżna uniemożliwi obrót siedziska w błędnym kierunku, dopóki nie zmienisz wcześniejszego ustawienia. Ma to na celu uniknięcie codziennego błędu podczas użytowania. Uchwyty po obu stronach siedziska pozostaną w pozycji zamkniętej, a słyszalne "kliknięcie" potwierdzi prawidłowo przestawioną pozycję.
Jak długo mogę przewozić moje dziecko tyłem do kierunku jazdy w Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus?
Aby zagwarantować Twojemu dziecku optymalny poziom bezpieczeństwa, fotelik Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus powinien być używany w pozycji tyłem do kierunku jazdy do min. 15 miesiąca życia. Zalecamy jednak przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej to możliwe, tzn. do kiedy osiągnie ono wzrost 87cm (ok. 2 roku życia). To znacznie zwiększy ochronę nadal kruchej i wątłej głowy i szyi.
Dlaczego na tapicerce Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus znajduje się skala pomiarowa (niebieska/czerwona etykieta)? Jak ją odczytać?
Skala pomiarowa jest etykietą informacyjną służącą do powiadomienia Cię kiedy przyjdzie czas na zwrócenie siedziska przodem do kierunku jazdy. Na co dzień nie jest łatwo ocenić wzrost rosnącego dziecka, dlatego możesz nieświadomie zamontować fotelik przodem do kierunku jazdy zbyt wcześnie, ponieważ łatwiej jest wtedy patrzeć na dziecko. Niemniej jednak, nie powinno ono podróżować w ten sposób przed ukończeniem 15 miesiąca życia. Celem tej etykiety jest uniknięcie zbyt wczesnego usadzania dziecka w pozycji przodem do kierunku jazdy. Regulując zagłówek będziesz mógł sprawdzić, czy fotelik wciąż musi być zwrócony tyłem do kierunku jazdy (kolor niebieski), czy możesz go obrócić w pozycji przodem do kierunku jazdy (kolor czerwony). Oczywiście, nie sugeruj się tylko tym wskaźnikiem. Przed przestawieniem siedziska w pozycji przodem do kierunku jazdy sprawdź czy Twoje dziecko liczy więcej niż 76cm wzrostu i ma więcej niż 15 miesięcy.
Jak przestawić siedzisko z pozycji tyłem do przodem do kierunku jazdy w MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus?
Aby przestawić siedzisko z pozycji tyłem do przodem do kierunku jazdy należy ustawić pozycję przodem do kierunku jazdy na przednim panelu, po czym obrócić fotelik zgodnie z ustawioną pozycją. Raz wybrana pozycja umożliwi obrót siedziska jedynie z pozycji frontem do Ciebie do pozycji podróżnej, aby uniknąć codziennych błędów. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej lub sprawdzenia kodu graficznego QR na etykiecie AxissFix/AxissFix Plus.
Jak obrócić fotelik MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus?
Aby obrócić Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus z pozycji podróżnej (tyłem lub przodem do kierunku jazdy) do pozycji frontem do Ciebie, należy pociągnąć za uchwyty znajdujące się po obu stronach siedziska i obrócić je w Twoim kierunku. Aby przestawić fotelik z pozycji frontem do Ciebie do pozycji podróżnej, należy obrócić całe siedzisko bez użycia uchwytów.
Obrotowe siedzisko fotelika jest bardzo wygodne, ale zastanawiam się, czy Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus może wypiąć się z bazy podczas wypadku?
AxissFix/AxissFix Plus jest następcą wciąż cieszącego się powodzeniem fotelika Axiss, który udowodnił swoją niezawodność i bezpieczeństwo na przestrzeni ostatnich 7 lat. Minęło wiele lat badań, symulacji zderzeń oraz testów zderzeniowych zanim fotelik AxissFix pojawił się na rynku. Ponieważ teraz obraca się on o 360°, mechanizm ten został intensywnie przetestowany we wszystkich konfiguracjach, aby stawić opór siłom zderzeniowym i zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa wymagany przez nową regulacje i-Size (R129). Nie należy się więc obawiać, AxissFix jest fotelikiem na najwyższym poziomie bezpieczeństwa, odpowiadającym na wysokie wymogi nowej regulacji i cieszącym się uznaniem fachowców Maxi-Cosi.
Jak wyregulować zagłówek w Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus?
Aby wyregulować zagłówek, należy najpierw poluzować uprząż wciskając przycisk zwolnienia uprzęży, po czym wyciągnąć szelki uprzęży. Następnie, aby wyregulować wysokość wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się w tylej części zagłówka.
Jak wyregulować wysokość szelek uprzęży w MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus?
Szelki uprzęży są regulowane wraz z zagłówkiem. Aby je wyregulować należy najpierw poluzować je, wciskając przycisk zwalniający, po czym wyciągnąć szelki uprzęży. Wtedy będziesz mógł wyregulować zagłówek stale przytrzymując przycisk znajdujący się w górnej części zagłówka, przesuwając go w górę lub w dół. Po wykonaniu tych czynności możesz umieścić dziecko w foteliku, po czym zaciągnąć i zacisnąć uprząż.
Ile pozycji do siedzenia i spania posiada Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus?
Siedzisko Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus posiada do wyboru cztery komfortowe pozycje: od siedzącej po pozycję do spania - z łatwą regulacją z przodu. Dla zapewnienia dodatkowego komfortu, możesz wyregulować siedzisko w każdej z czterech pozycji (tyłem/przodem do kierunku jazdy/ frontem do Ciebie) oraz obracać je w pozycji do spania.
Gdzie mogę znaleźć uchwyt do regulacji pozycji siedziska w Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus?
Uchwyt regulacji siedziska znajduje się z przodu i można go używać w każdej pozycji fotelika (tyłem/przodem do kierunku jazdy/ frontem do Ciebie).
Czy mogę obrócić MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus w pozycji do spania?
Tak, aby zapewnić Ci maksymalny komfort podczas codziennego użytkowania fotelika, Maxi-Cosi AxissFix/AxissFix Plus można obracać w pozycji do spania jak i we wszystkich pozostałych pozycjach.
Czy ochraniacze pasów mogą sprawiać dyskomfort mojemu dziecku w trakcie letnich upałów?
Ochraniacze pasów odgrywają ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa dziecka. Zapewniają one wysoką efektywność powstrzymując odchylenie jego ciała do przodu w przypadku zderzenia czołowego. Materiał ten został dobrany według wysoce wymagających kryteriów. Jest on również bardzo delikatny i nie sprawia dyskomfortu dziecu niezależnie od temperatury w samochodzie. Ponieważ antypoślizgowe ochraniacze pasów stanowią część bezpieczeństwa AxissFix, zdejmowanie ich nie jest dozwolone.
Jak czyścić tapicerkę MaxiCosi AxissFix/AxissFix Plus?
Tapicerkę oraz ochraniacze pasów można zdjąć celem czyszczenia. Przed tym jednak zwróć uwagę na wszytą w tapicerkę etykietę wskazującą metody czyszczenia poszczególnych części. Jeżeli zdarzy się, że tapicerka będzie wymagała wymiany, zastąp ją oryginalną tapicerką Maxi-Cosi, ponieważ stanowi ona integralną część fotelika i ma to wpływ na jego funkcjonalność. Aby wyczyścić samą powłokę tapicerki, można użyć do tego wilgotnej ściereczki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do obejrzenia filmu "jak prawidłowo zakładać i zdejmować tapicerkę" dotępnego na naszej stronie: www.maxi-cosi.com.
Czy mogę zapiąć zabawkę na automatycznym pasie bezpieczeństwa?
Kiedy AxissFix jest ustawiony w pozycji tyłem do kierunku jazdy, automatyczny pas bezpieczeństwa przechodzi przez tylną część fotelika (łącząc górną część bazy z górną częścią skorupy fotelika). Na tym pasie możesz zapiąć miękką zabawkę, by dostarczyć rozrywki Twojemu dziecku podczas podróży. Nie wpłynie to na kwestię bezpieczeństwa, ponieważ pas wyposażony jest w tzw. napinacz pasa. Zalecamy jednak odpięcie zabawki przed ustawieniem pozycji siedziska ponieważ może ona przeszkadzać podczas rotacji fotelika.
Jaką funkcję w foteliku AxissFix Plus pełni wkładka dla niemowląt?
Wkładka ta pełni funkcję bezpieczeństwa. Została ona zaprojektowana specjalnie po to, aby chronić niemowlęta o wzroście 45-60cm. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka używanie jej jest obowiązkowe do czasu osiągnięcia przez dziecko 60cm wzrostu. Usuwanie jakiejkolwiek jej części, modyfikowanie bądź korzystanie z wkładki nie przeznaczonej do użytku z fotelikiem AxissFix Plus jest niedozwolone.
Do jakiego wieku powinienem używać wkładki dla niemowląt dołączonej do AxissFix Plus?
Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka korzystanie z wkładki jest obowiązkowe do osiągnięcia przez nie 60cm wzrostu. Usuwanie jakiejkolwiek jej części, modyfikowanie bądź korzystanie z wkładki nie przeznaczonej do fotelika AxissFix Plus jest niedozwolone.
Mojemu dziecku jest zbyt ciasno w foteliku AxissFix Plus z wkładką dla niemowląt. Czy mogę usunąć z niej niektóre piankowe części, by zyskać więcej przestrzeni?
Nie, każda część wkładki została zaprojektowana specjalnie po to, by ochronić Twoje dziecko w przypadku kolizji. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka usuwanie jakiejkolwiek jej części, modyfikowanie bądź korzystanie z wkładki nie przeznaczonej do fotelika AxissFix Plus jest niedozwolone.
Czy mogę używać wkładki dla noworodka AxissFix Plus w foteliku AxissFix?
Takie rozwiązanie nie jest dopuszczalne, ponieważ wkładka dla noworodka AxissFix Plus posiada homologację jedynie względem użycia w foteliku AxissFix Plus, zapewniając bezpieczne użytkowanie od narodzin (45cm) Użytkowanie wkładki dla noworodka AxissFix Plus w foteliku AxissFix jest połączeniem niespełniającym wymagań regulacji bezpieczeństwa i-Size.

Nagrody

AxissFix
Kindersitz_MAXI-COSI_AxissFix Plus _4c_0517_en.jpg
Maxi-Cosi_AxissFix_Plus_cmyk_en.jpg
OAMTC_MaxiCosi_AxissFixPlus_gut_06_2016_de.jpg

Opinie