Kiedy jest najlepszy moment, aby dziecko zaczęło spać w osobnym pokoju?

Najlepszy czas na przeniesienie dziecka do osobnego pokoju jest wtedy, gdy Ty i Twój maluch jesteście na to gotowi. Większość organizacji zajmujących się zdrowiem sugeruje, że najlepszym momentem może być okres po 6 miesiącach spania w jednej sypialni, lecz nie obowiązują tu żadne sztywne zasady. Ze względu na to, iż decyzja o osobnych sypialniach może być niełatwa zarówno dla Ciebie, jak i dla maleństwa, przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Wam jak najłagodniej przejść tę zmianę.

Zawsze razem

Pewność, że twój maluch jest bezpieczny i zdrowo wypoczywa we własnym pokoju sprawi, że o wiele łatwiej będzie rozpocząć osobne spanie. Jak zyskać tę pewność i spokój? Wystarczy zainstalować kamerkę See. Kamerka See pozwala w dowolnym momencie sprawdzić, co robi maluch. Umożliwia także ustawienie powiadamiania o wszelkich dźwiękach. Funkcje komunikacji dwukierunkowej i kojących melodyjek pozwalają tworzyć poczucie bycia razem, gdy znajdujecie się w osobnych pomieszczeniach.

Ukojenie i uspokajanie w nocy

Może minąć trochę czasu, zanim Twoje maleństwo przyzwyczai się do tego, że w nocy nie będziesz go zawsze od razu przytulać. Łagodna, spokojna melodyjka, biały szum lub miękkie światła mogą ułatwić dziecku naukę samodzielnego zasypiania. Połączenie głośnika z lampką Soothe i kamerki See pozwala na utworzenie procedury, która będzie włączać określony dźwięk lub światło, gdy kamerka wykryje dźwięki lub ruch. A gdy dziecko podrośnie, możesz używać głośnika z lampką Soothe do nauki rytmu dnia lub jako lampki nocnej towarzyszącej bajkom na dobranoc.

Nocna kontrola

Jeżeli dziecko nadal budzi się w nocy na karmienie lub zmianę pieluchy, warto zadbać o to, aby nie rozbudziło się, gdyż dzięki temu będzie mu łatwiej ponownie zasnąć. Dlatego podczas karmienia lub wykonywania czynności higienicznych ważne jest zachowanie maksymalnie ściemnionego światła i ciszy.  Lampka pod łóżeczko Glow może być zamocowana pod łóżeczkiem, tak aby nigdy nie świeciła bezpośrednio w oczy dziecka. Można także ustawić intensywność świecenia i kolor. Lampka jest również wyposażona w czujnik ruchu o regulowanym zakresie, dzięki czemu nie będzie trzeba szukać włącznika światła.

Zapewnij maleństwu dobry wypoczynek w nocy

Aby zapewnić dziecku idealne warunki do regeneracji i wypoczynku, warto zatroszczyć się o to, aby w jego pokoju panowała odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. O idealną temperaturę i wilgotność zadba Nawilżacz powietrza Breathe, który może działać zarówno w trybie automatycznym, jak i być ręcznie obsługiwany za pomocą aplikacji Maxi-Cosi Connected Home. A gdy maluch przeziębi się, możesz dodać do dyfuzora olejki eteryczne, które ułatwią oddychanie w nocy.