Foteliki grupy 2/3

Bezpieczna podróż starszych dzieci

Rozumiemy, że dzieci chcą szybko urosnąć i być dorosłe, jak rodzice i siedzieć w samochodzie na siedzeniu tak jak oni, bez konieczności podróżowania w foteliku, szczególnie, kiedy ich wzrost zbliża się do granicy, po przekroczeniu której, fotelik nie jest już ustawowo wymagany. Dlatego ważne, aby przesiąść dziecko w odpowiednim momencie do fotelika dla starszych dzieci grupy 2/3, aby nie czuł się jak Maluch.

 

Jak długo dzieci muszą podróżować w fotelikach samochodowych?

W większości krajów dzieci muszą jeździć w certyfikowanych fotelikach samochodowych do momentu, w którym osiągną wzrost 135cm. Niektóre kraje wymagają 150cm.

 

Co z siedziskiem podstawką?

Jeśli dziecko waży więcej niż 15kg, zgodnie z europejską normą ECE R44/03 i R44/04, wystarczy, że dziecko jest przewożone w samochodzie na siedzisku- podstawce.

Jednak w przypadku takiej podstawki, dziecko jest przytrzymane wyłącznie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, bez wsparcia dla pleców czy bocznego wsparcia. Nie ma również podparcia dla głowy, co przydaję się w chwilach drzemki.

Czym jest fotelik samochodowy Grupy 2/3?

 

Fotelik Grupy 2/3 obejmuje:

  • Wyściełane siedzisko
  • Regulowane oparcie o wysokości 100-150cm
  • Ochronę głowy i ramion w przypadku zderzenia bocznego

 

Fotelik samochodowy wymusza dokładne i prawidłowe przeprowadzenie pasa bezpieczeństwa płasko na udach dziecka. Dziecko jest zabezpieczone za pomocą 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa. Pomoże to ochronić najbardziej wrażliwe części ciała dziecka takie jak głowa i brzuch.

Niektóre foteliki samochodowe Grupy 2/3 wykorzystują zaczepy ISOFIX w celu sztywnego wpięcia fotelika do samochodu, nawet w chwili gdy dziecko w nim nie siedzi. To sprawia, że fotelik jest stabilny i łatwy w użyciu, jednak nie zapewnia on dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ inaczej niż fotelik samochodowy dla niemowląt czy maluchów, dziecko jest przypięte za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa.

Twoje dziecko jest gotowe na przesiadkę do fotelika grupy 2/3 gdy barkowe pasy uprzęży w aktualnie użytkowanym foteliku dla malucha znajdują się poniżej ramion dziecka.

Nasza linia Rodi  – dla pierwszoklasistów

Nasze foteliki Rodi Grupy 2/3 zapinane samochodowym pasem bezpieczeństwa, nie są zabudowane, tak więc dziecko nie czuje się skrępowane i może podziwiać widoki za oknem. Wszystkie modele mają możliwość regulacji wysokości, a  większość również szerokości. Foteliki dodatkowo oferują bardzo dobrą ochronę głowy.

  • Rodifix jest wyposażony zaczepy ISOFIX do zainstalowania fotelika w samochodzie
  • Rodi AirProtect wyposażony w technologię ochrony przed uderzeniem bocznym
  • Nasze lekkie i uniwersalne foteliki Rodi SPS i Rodi XP pasują do większości samochodów