Opal HD

Maxi-cosi pomaga dzieciom z dysplazjią biodrową
Kolor
Total Black
  • Przestrzeń dla małych, unieruchomionych nóżek
  • Regulowana wysokość i szerokość

Opis produktu

Zwykły fotelik nie zapewni dziecku, cierpiącemu na dysplazję stawu biodrowego komfortu i bezpieczeństwa, jakiego potrzebuje, dlatego powstał specjalny fotelik Opal HD.

Specjalny fotelik został zaprojektowany przy współpracy z lekarzami ortopedamii ekspertami w dziedzinie dysplazji stawu biodrowego u dzieci, dlatego odpowiada na szczególne potrzeby tych maluchów. Fotelik zapewnia dodatkowe wsparcie dla plecków dziecka oraz dostarcza większą przestrzeń na nogi, co jest niezwykle istotne przy tym schorzeniu. Opal HD można regulować i rozkładać od pozycji siedzącej po pozycję do odpoczynku, dla jeszcze większej wygody podczas podróży. Dziecko w foteliku może podróżować tyłem do kierunku jazdy do około 15/18 miesięcy. Potem łatwo go odwrócisz do pozycji przodem do kierunku jazdy, dzięki prostemu systemowi.

Gdzie mogę go kupić?

Opal HD nei jest na sprzedaż. Dzięki naszej nowej usłudze Hip Safety możesz wypożyczyć go od nas na okres rehabilitacji Twojego malucha.

Dlaczego warto wybrać ten produkt


Łatwy w użytkowaniu

• Fotelik samochodowy z długotrwałym okresem uzytkowania, rośnie wraz z dzieckiem od urodzenia do 4 lat
• Obrotowa baza umozliwia w łatwą zmianę z tyłem na przodem do kierunku jazdy
• Jednoczesna regulacja zagłowka i uprzęży (6 pozycji) idealnie dopasowuje się do wzrostu Twojego dziecka
• Regulacja szelek jedną ręką
• Zaczepy: utrzymują szelki w pozycji otwartej podczas wsadzania dziecka do fotelika
• Wskaźnik pomiaru wysokości: pomaga w określeniu kiedy nadszedł czas, aby przełączyć się z tyłem na przodem do kierunku jazdy
• Tapicerkę można prać w temperaturze wody 30 °

Komfort

• Wysoki komfort siedziska z regulowaną wysokością i szerokością zapewnia idealne dopasowanie fotelika od noworodka do malucha
• Bardzo szerokie siedzisko
• 6 pozycji regulacji zagłówka: zawsze idealne dopasowanie do wzrostu dziecka
• Wkładka redukcyjna dla niemowląt zapewniająca najlepszy komfort podczas podróży
• Optymalna pozycja leżąca podczas podróżowania tyłem do kierunku jazdy
• 5 pozycji półleżących w przodem do kierunku jazdy celem zapewnienia najlepszego komfortu podróży
• Otulinki na szelki zapewniające komfort

Bezpieczeństwo

• Wydłużony czas podróżowania tyłem do kierunku jazdy do ok. 15/18 miesięcy dla lepszej ochrony głowy i szyi
• Wysoki zagłowek zapewnia ochronę przed uderzeniami z boku
• System napinacza pasa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo montażu fotelika w obu kierunkach
• 5-punktowe szelki bezpieczeństwa zapewniające optymalne bezpieczeństwo dziecka
• Intuicyjne prowadzenie pasa zapewniające łatwość montażu fotelika Opal za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa
• Antypoślizgowe otulinki naramienne zapewniające optymalne bezpieczeństwo w przypadku zderzenia czołowego

Informacje ogólne

• Zgodny z R44/04
• Od 0 kg do 13 kg tyłem do kierunku jazdy (od urodzenia do ok. 15 / 18m)
• Przodem do kierunku jazdy od 9 kg do18kg (od ok. 9 miesiąca do 4 lat)
• Montaz za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa z prowadzniem pasa
• Foteliki produkowane w Europie
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Szelki uprzęży są różnej długości. Dlaczego?
Nierówna długość szelek uprzęży może być wynikiem nieprawidłowego ich przeprowadzenia. Sprawdź z tyłu fotelika czy szelki nie są splątane i czy pasek służący do ich dociągania (przebiegający z przodu obudowy) jest na środku uprzęży. Sprawdź także, czy szelki przesuwają się swobodnie tam i z powrotem przez otwory barkowe. Dla umożliwienia swobodnego przesuwania klamra zamka powinna być odchylona całkowicie do przodu. Zwalnia ona napinacz szelek. Jeżeli po sprawdzeniu tego problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą lub Serwisem.
Jak długo mogę używać Maxi-Cosi bez przerwy?
Na ogół jest to kwestia powodująca wiele kontrowersji. Ogólnie mówi się i pisze, z uwagi na troskę o niemowlęta, że fotelik samochodowy dla niemowląt, nie powinien być używany w nadmiarze. Dzieci nie powinny leżeć w jednej pozycji przez zbyt długi okres bez potrzeby. Należy zapewnić im możliwość rozwoju układu ruchowego oraz mięśni ramion, pleców i szyi. Jako producenci pierwszych w Europie fotelików samochodowych dla niemowląt – Maxi-Cosi – naturalnie, od lat zawieramy te informacje w naszych instrukcjach. Nie kładź zatem dziecka do fotelika na cały dzień, mając na względzie jedynie własną wygodę, ale daj mu możliwość rozwoju. Dotyczy to także nosidełek i wszystkich innych produktów, w których dziecko siedzi lub leży unieruchomione. Jednakże, nie jest problemem, gdy od czasu do czasu odbywamy dłuższą podróż samochodem lub jedziemy na wakacyjną wycieczkę. Radzimy: rób postoje co 2 godziny. Dziecku poza ruchem potrzebne są także regularnie posiłki i przewijanie.
Nadal mogę wyciągnąć samochodowy pas bezpieczeństwa, co oznacza, że fotelik może się poruszać. Czy to jest bezpieczne?
W momencie gwałtownego hamowania bądź wypadku, pas bezpieczeństwa automatycznie zablokuje się. W rezultacie fotelik pozostanie nieruchomy. Foteliki Maxi-Cosi Priori XP, Maxi-Cosi Axiss oraz Maxi-Cosi Tobi są wyposażone w napinacz pasa samochodowego umożliwiający jego zaciśnięcie dla lepszego dopasowania i ochrony.
Dlaczego niemowlęta muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy?
W porównaniu z resztą ciała głowa niemowlęcia jest duża i ciężka. W dodatku jego mięśnie karku nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jeżeli niemowlę przewożone jest przodem do kierunku jazdy, w momencie czołowego zderzenia jego głowa zostanie gwałtownie odrzucona do przodu. Może to doprowadzić do poważnych urazów kręgów, a nawet śmierci. W przypadku dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy, siły działające podczas wypadku zostaną rozłożone na całe jego plecy.
Moje dziecko wychodzi z uprzęży w foteliku.
Zasada dotycząca wszystkich fotelików samochodowych mówi, że Twoje dziecko musi mieć mocno dociągnięte szelki uprzęży, by nie mogło ich poluzować tworząc wolną przestrzeń i próbować się z nich wydostać. Niektóre dzieci pokazują nam, że zaledwie minimalny luz w systemie szelek, pozwalający im włożyć rękę pomiędzy zamek a brzuch, następnie przesunąć ją w kierunku głowy, umożliwia przełożenie łokcia pod szelkami. Niektóre dzieci próbują usilnie wyswobodzić się z uprzęży fotelika. Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie i swoboda ruchu nie są z zasady do pogodzenia. Jeżeli pod dociągnięte szelki uprzeży potrafisz wsunąć palec i nie możesz "uszczypnąć” szelki, to Twoje dziecko jest bezpiecznie i wygodnie zabezpieczone w foteliku. Doświadczenia pokazują, że powyższa zasada dotyczy wszystkich fotelików. Nawet dziecko mocno przyciągnięte szelkami uprzęży, spokojnie siedzące, może próbować chcieć "uwolnić się” z fotelika. Ten sam wzorzec obserwujemy u dzieci w wieku 1-4 lat w fotelikach samochodowych różnych typów i producentów. Uprząż jest zamkniętym systemem szelek, które stale przytrzymują dziecko w tej samej pozycji – podczas jazdy samochodem, jak i w momencie nagłego hamowania lub kolizji. System ten jest zamykany w momencie usadzenia dziecka poprzez dociągniecie szelek. Jeżeli czynność ta zostanie wykonana prawidłowo, szelki nie mogą poluzować się w czasie użytkowania (jeżeli tak się stanie, skontaktuj się bezpośrednio z Serwisem lub przez sprzedawcę, u którego produkt został zakupiony).
Co powinenem zrobić, jeśli moje dziecko odpina klamrę zamka uprzęży?
W tym przypadku sugerujemy, tak jak wszyscy międzynarodowi eksperci ds. bezpieczeństwa, natychmiastowe zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu, ponowne zapięcie klamry i powiedzenie dziecku, by jej nie odpinało oraz wyjaśnienie mu dlaczego ma tego nie robić. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że pomysłowe, zręczne lub silne dziecko otworzy klamrę zamka. Jeżeli siła wymagana do otwarcia klamry miałaby zostać znacznie zwiększona, aby dziecko nie potrafiło samo jej odpiąć, byłoby to sprzeczne z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. Pozycja klamry, kolor przycisku oraz siła obsługi lub otwierania są określone przez europejskie standardy. W razie wypadku, osoba udzielająca pomocy a nie posiadająca żadnej wiedzy na temat fotelików samochodowych musi być w stanie natychmiast się zorientować jak uwolnić dziecko z fotelika.

Opinie