Montaż fotelików na ISOFIX

Jak to zrobić?

Wybierając Isofix decydujesz się na najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojego dziecka podczas podróży samochodem. Maxi-Cosi ma wśród swoich produktów wiele fotelików dla dzieci w różnym wieku instalowanych za pomocą tego systemu.

 

Zanim kupisz

 

Przede wszystkim sprawdź czy w Twoim aucie znajdują się zaczepy Isofix. Najlepszym sposobem, aby to sprawdzić jest zrobienie tego manualnie. Relatywna większość nowych samochodów je posiada. Pamiętaj jednak, że umieszczenie Isofix w samochodzie zależy od marki i modelu, w niektórych autach zaczepy bywają ukryte.

Powinieneś znaleźć:

 

  • Dwóch metalowych zaczepów pomiędzy siedzeniem a zagłówkiem
  • Trzeciego punktu mocowania na pas top tether, jeśli samochód jest w niego wyposażony

 

Najważniejsze

Upewnij się, że fotelik, któy planujesz kupić pasuje do Twojego samochodu i może być w nim poprawnie zamontowany. Łatwo sprawdzisz, czy fotelik był testowany w samochodzie takim jak Twój odwiedzając listę sprawdzonych samochodów Maxi-Cosi. Jednak zawsze przed zakupem rekomendujemy wizytę w sklepie i przymierzenie fotelika do samochodu. Na przykład w niektórych samochodach może nie być możliwości umieszczenia nogi stabilizującej lub top tethera.

Wiesz, że

Foteliki dla dzieci powyżej 3½ nie posiadają nogi stabilizującej ani top tethera.

 

Instalacja Twojego fotelika na ISOFIX

 

To niezwykle istotne, by prawidłowo zamontować fotelik, dlatego radzimy, by kierować się poniższymi krokami:

1. Wysuń zaczepy Isofix w bazie fotelika. One są zwykle żółte.

2. Umieść bazę na tylnym siedzeniu

3. Mocno dociśnij bazę w stronę siedzenia, aż do wpięcia zaczepów Isofix. Usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, kiedy zrobisz to poprawnie.

Ważna uwaga

4. Sprawdź, czy lampka na panelu świeci się na zielono, potwierdza ona właściwą instalację.

Wiesz, że

W niektórych samochodach fotelik może być zamontowany na przednim siedzeniu pasażera. Sprawdź w instrukcji, czy w Twoim samochodzie także lub odwiedź listę sprawdzonych samochodów Maxi-Cosi.

 

Instalacja nogi stabilizującej

 

Niektóre foteliki posiadają nogę stabilizującą. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby uchronić fotelik przed przesunięciem się do przodu podczas kolizji.

Ważna uwaga

Noga stabilizująca musi być oparta o twarde i stabilne podłoże, dlatego nie powinna być używana w miejscu schowka przypodłogowego, jeśli samochód taki posiada.

Jeśli Twój fotelik ma nogę stabilizującą, znajduje się ona z przodu fotelika lub bazy.

Kieruj się poniższymi krokami:

  1. Dopasuj odpowiednio wysokość nogi stabilizującej.
  2. Upewnij się, że noga jest stabilnie oparta o podłoże i zablokowana we właściwej pozycji.
  3. Sprawdź czy fotelik jest prawidłowo zamontowany przy użyciu zaczepów Isofix – sprawdź lampkę wskazującą na panelu.

 

Instalacja Top Tethera

 

Tak jak noga stabilizująca, top tether również chroni fotelik przed przesunięciem do przodu podczas kolizji. Aby odpowiednio zamontować tether, Twój samochód musi być wyposażony w trzeci punkt zakotwiczenia Isofix. Znajduje się on zwykle z tyłu tylnej kanapy. Sprawdź manualnie, żeby mieć pewność, że tam jest. Możesz również znaleźć logo top tether oznaczające pozycję zaczepu w Twoim aucie.

Kieruj się poniższymi krokami:

  1. Przypnij żółty hak top tethera do trzeciego zaczepu Isofix.
  2. Mocno naciągnij pas.
  3. Sprawdź czy lampka na panelu wskazuje, że naciąg jest prawidłowy.

 

Ważna uwaga

Sprawdź również wskaźnik na panelu fotelika, aby mieć pewność, że jest prawidłowo przypięty do dwóch pozostałych zaczepów Isofix.

 

Foteliki Maxi-Cosi instalowane na ISOFIX

Mamy wiele bezpiecznych propozycji z Isofix dla dzieci w różnym wieku. Zobacz wszystkie foteliki Maxi-Cosi zapinane na Isofix.

Niemowlę| Grupa 0+

Maluch| Grupa 1

Starszak| Grupa 2/3