Rodi AirProtect®

Innowacyjna technologia AirProtect®
Kolor
Authentic Cognac
  • Lepsza ochrona głowy
  • System Ochrony Bocznej
  • Wiele pozycji ustawienia siedziska
  • Regulowana wysokość
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Jako rodzic potrzebujesz absolutnej pewności, że zadbałeś o najlepszą opiekę i bezpieczeństwo dla swojego dziecka.

Komfortowe siedzisko z możliwością pochylenia oparcia, regulacja szerokości oparcia oraz wysokości zagłówka - dzięki nim fotelik może rosnąć wraz z dzieckiem. Ponadto Maxi-Cosi Rodi AirProtect® jest tak lekki, że z łatwością przełożysz go z jednego samochodu do drugiego.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowania • Montaż za pomocą pasa bezpieczeństwa • Tapicerkę fotelika można łatwo zdjąć do czyszczenia Komfort • Dwie pozycje pochylenia oparcia fotelika do odpoczynku i do siedzenia • Regulowany zagłówek zapewni dostosowanie fotelika do wzrostu dziecka Bezpieczeństwo • Technologia AirProtect® zapewnia dziecku ochronę głowy i szyi oraz utrzymuje dziecko w najbardziej bezpiecznej pozycji • System Ochrony Bocznej utrzymuje dziecko w bezpiecznej pozycji Ogólne • Montaż fotelika tylko przodem do kierunku jazdy • Rodi AirProtect® posiada dwie unikalne tapicerki zaprojektowane dla chłopca i dziewczynki • Foteliki produkowane w Europie UWAGA: Według europejskiego ustawodawstwa, dzieci do 150cm (w niektórych krajach do 135cm) muszą być przewożone w atestowanych fotelikach samochodowych!  •  

FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Czy mogę sam napompować lub wymienić poduszki powietrzne w Rodi?
"Poduszki powietrzne” w Rodi AirProtect zostały specjalnie zaprojektowane z pianką absorbującą wstrząsy wewnątrz perforowanej poduszki, co oznacza, że nie można ich napompować. Poduszek nie można wymienić, ponieważ są zintegrowane z zagłówkiem fotelika samochodowego.
Upuściłem fotelik Rodi (SPS, XP, AirProtect). Czy muszę go wymienić?
Nie, to nie jest konieczne, jeśli było to normalne "upuszczenie”, a nie bardzo mocne lub z dużej wysokości. Gdy fotelik upada na ziemię, nie działają na niego takie same siły, jak w przypadku kolizji. Zatem nie ma potrzeby jego wymiany.
Kiedy powinienem zmienić fotelik samochodowy z grupy 1 na fotelik z grupy 2/3?
Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka zalecamy korzystanie z fotelika z grupy 1 (od ok. 9 miesiąca do ok. 3,5 roku/9-18 kg) możliwie jak najdłużej. Zaczekaj z wymianą fotelika na kolejny do momentu, gdy Twoje dziecko osiągnie maksymalny limit wagi lub czubek jego głowy będzie wystawał poza górną krawędź fotelika. Mając na uwadze możliwie najlepszą ochronę Twojego dziecka, odradzamy wymianę fotelika dopóki głowa dziecka jest całkowicie podpierana przez zagłówek.
Czy jest możliwy montaż 3 fotelików obok siebie na tylnym siedzeniu?
Jest to zależne od typu samochodu. Aby to sprawdzić, zalecamy wizytę w sklepie i przymiarkę.
Czy mogę używać fotelika na przednim siedzeniu pasażera?
Chociaż Maxi-Cosi zaleca przewożenie dzieci na tylnym siedzeniu, według polskiego prawa zarówno foteliki dla niemowląt jak i dzieci mogą być umieszczane z przodu. Fotelik dla niemowląt (0- 13 miesięcy) może być zamontowany na przednim siedzeniu tylko wtedy, kiedy samochód nie jest wyposażony w przednią poduszkę powietrzną bądź została ona wyłączona. W przypadku dzieci starszych (od 9 miesięcy do 12 lat), jeżeli fotel pasażera jest wyposażony w poduszkę powietrzną,zalecamy odsunięcie przedniego fotela pasażera maksymalnie do tyłu. Warto także zapoznać się z instrukcją samochodu, ponieważ niektórzy producenci samochodów zastrzegają, że nie ma możliwości montażu fotelika dla dziecka na przednim siedzeniu.
Czy korzystanie z fotelika samochodowego "z drugiej ręki" jest bezpieczne?
Odradzamy kupno fotelika samochodowego "z drugiej ręki". Historia takiego fotelika jest często nieznana. Innymi słowy, nie możesz wiedzieć na pewno w jaki sposób fotelik był używany wcześniej. Foteliki, które uległy wypadkowi samochodowemu nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Taki fotelik może być również uszkodzony lub niekompletny.
Dlaczego muszę używać fotelika samochodowego?
Używanie atestowanego dziecięcego fotelika samochodowego jest wymagane przez prawo w przypadku dzieci niższych niż 135 cm (w Polsce niższych niż 150 cm). Ten wymóg dotyczy wszystkich krajów Unii Europejskiej. Foteliki samochodowe z certyfikatem ECE R44/04 spełniają minimalne wymogi tego prawa.
Czy dzieci wyższe niż 150 cm (135 cm w innych krajach) muszą jeździć w foteliku samochodowym?
Nie, ale muszą mieć zapięty samochodowy pas bezpieczeństwa!

Nagrody

Rodi AirProtect

Opinie