MiloFix

1 fotelik - 4 lata wygody i bezpieczeństwa z IsoFix
Kolor
Nomad Black
  • Dłużej tyłem do kierunku jazdy
  • Montaż z użyciem ISOFIX i pasa Top Tether
  • Obejmuje grupy 0+/1
  • Łatwa zmiana ustawień
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Fotelik samochodowy MiloFix zapewnia wysokie bezpieczeństwo zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy. To więcej niż tylko możliwość użytkowania 2-w-1 od urodzenia do 4 roku życia, MiloFix jest montowany za pomocą systemu ISOFIX.

To więcej niż tylko możliwość użytkowania 2-w-1 od urodzenia do 4 lat, MiloFix jest fotelikiem samochodowym z systemem IsoFix. Niemowlę podróżuje w nim tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do około 15/18 miesiąca życia (Gr 0+). W tej pozycji jego delikatna głowa i szyja jest lepiej chroniona. Gdy dziecko podrośnie, dzięki możliwości odwrócenia siedziska, może podróżować w MiloFix przodem do kierunku jazdy (Gr 1). Wyjmowana wkładka i regulowana wysokość zagłówka zapewnia dziecku komfort, a fotelik "rośnie razem z dzieckiem".

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Zawartość opakowania
  • Wkładka dla niemowląt
Łatwość użytkowania
• Fotelik samochodowy z długotrwałym okresem użytkowania, rośnie wraz z dzieckiem od urodzenia do 4 lat
• Obrotowa baza umożliwia łatwą zmianę z tyłem na przodem do kierunku jazdy
• Jednoczesna regulacja zagłówka i uprzęży (6 pozycji) idealnie dopasowuje się do wzrostu Twojego dziecka
• Regulacja szelek jedną ręką
• Zaczepy: utrzymują szelki w pozycji otwartej podczas wsadzania dziecka do fotelika
• Wskaźnik pomiaru wysokości: pomaga w określeniu kiedy nadszedł czas, aby przełączyć się z tyłem na przodem do kierunku jazdy
• Pas Top Tehter prowadzony po przeciwnej stronie drzwi umożliwia łatwe wsadzanie i wyjmowanie dziecka z fotelika
• Kieszeń na Top Tether umożliwia jego łatwe przechowywanie
• Tapicerkę można prać w temperaturze wody 30 °

Komfort  
• Szerokie wyściełane siedzisko
• 7 pozycji regulacji zagłówka: zawsze idealne dopasowanie do wzrostu dziecka
• Wkładka redukcyjna dla niemowląt zapewniająca najlepszy komfort podczas podróży
• Optymalna pozycja leżąca podczas podróżowania tyłem do kierunku jazdy
• Jedna pozycja siedząca oraz jedna pozycja półleżąca podczas położenia fotelika przodem do kierunku jazdy
• Otulinki na szelki zapewniające komfort

Bezpieczeństwo
• Wydłużony czas podróżowania tyłem do kierunku jazdy do ok. 15/18 miesięcy dla lepszej ochrony głowy i szyi
• ISOFIX zapewnia łatwy i bezpieczny montaż fotelika w samochodzie
• System Top Tether posiada antyobrotowe urządzenie celem zabezpieczenia przed ruchem do przodu 
• Wysoki zagłówek zapewnia ochronę przed uderzeniami z boku
• Zagłówek wykonany z materiału o bardzo wysokim współczynniku absorpcji zapewnia dodatkową ochronę w przypadku uderzenia bocznego
• Wskaźniki informujące o prawidłowym montażu za pomoca ISOFIX
• System napinacza pasa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo montażu fotelika w obu kierunkach
• 5 punktowa uprząż zapewnia bezpieczeństwo dziecku przy uderzeniu czołowym
• Antypoślizgowe otulinki naramienne zapewniające optymalne bezpieczeństwo w przypadku zderzenia czołowego

Ogólne
• Zgodny z europejskim standardem bezpieczeństwa ECE R44/04
• Od 0 kg do 13 kg tyłem do kierunku jazdy (od urodzenia do ok. 15/18m)
• Przodem do kierunku jazdy od 9 kg do18kg (od ok. 9 miesiąca do 4 lat)
• Foteliki produkowane w Europie
FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Co to jest IsoFix?
ISOFIX to międzynarodowy znormalizowany system montowania, który zapewnia najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób, aby zainstalować poprawnie fotelik samochodowy, bez potrzeby korzystania z pasów bezpieczeństwa samochodu. Od 2006 r. wszystkie nowe samochody wyposażone są w Isofix i górny punkt zakotwiczenia. Duża liczba samochodów wyprodukowanych przed 2006 rokiem wyposażona jest również w ISOFIX.
Czy montaż fotelika za pomocą IsoFix jest bezpieczniejszy niż z użyciem samochodowego pasa bezpieczeństwa?
Prawidłowo zainstalowane foteliki Maxi-Cosi są najbezpieczniejsze w swojej klasie. Metoda montażu na IsoFix zapobiega nieprawidłowej instalacji, ale nie jest bezpieczniejsza niż montaż metodą tradycyjną. Przy montażu z IsoFix, o przebiegu poszczególnych etapów instalacji informuje sygnalizacja ostrzegawcza, która kolorem czerwonym lub zielonym wskazuje, czy baza i fotelik zostały prawidłowo zamontowane.
Dlaczego niemowlęta muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy?
W porównaniu z resztą ciała głowa niemowlęcia jest duża i ciężka. W dodatku jego mięśnie karku nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jeżeli niemowlę przewożone jest przodem do kierunku jazdy, w momencie czołowego zderzenia, jego głowa zostanie gwałtownie odrzucona do przodu. Może to doprowadzić do poważnych urazów kręgów, a nawet śmierci. W przypadku dziecka zwróconego tyłem do kierunku jazdy, siły działające podczas wypadku zostaną rozłożone na całe jego plecy.
Jak długo mogę używać Maxi-Cosi bez przerwy?
Na ogół jest to kwestia powodująca wiele kontrowersji. Ogólnie mówi się i pisze, z uwagi na troskę o niemowlęta, że fotelik samochodowy dla niemowląt, nie powinien być używany w nadmiarze. Dzieci nie powinny leżeć w jednej pozycji przez zbyt długi okres bez potrzeby. Należy zapewnić im możliwość rozwoju układu ruchowego oraz mięśni ramion, pleców i szyi. Jako producenci pierwszych w Europie fotelików samochodowych dla niemowląt – Maxi-Cosi – naturalnie, od lat zawieramy te informacje w naszych instrukcjach. Nie kładź zatem dziecka do fotelika na cały dzień, mając na względzie jedynie własną wygodę, ale daj mu możliwość rozwoju. Dotyczy to także nosidełek i wszystkich innych produktów, w których dziecko siedzi lub leży unieruchomione. Jednakże, nie jest problemem, gdy od czasu do czasu odbywamy dłuższą podróż samochodem lub jedziemy na wakacyjną wycieczkę. Radzimy: rób postoje co 2 godziny. Dziecku poza ruchem potrzebne są także regularnie posiłki i przewijanie.
Moje dziecko wychodzi z uprzęży w foteliku.
Zasada dotycząca wszystkich fotelików samochodowych mówi, że Twoje dziecko musi mieć mocno dociągnięte szelki uprzęży, by nie mogło ich poluzować tworząc wolną przestrzeń i próbować się z nich wydostać. Niektóre dzieci pokazują nam, że zaledwie minimalny luz w systemie szelek, pozwalający im włożyć rękę pomiędzy zamek a brzuch, następnie przesunąć ją w kierunku głowy, umożliwia przełożenie łokcia pod szelkami. Niektóre dzieci wykazują ogromne pragnienie wyswobodzenia się z uprzęży fotelika. Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie i swoboda ruchu nie są z zasady do pogodzenia. Jeżeli pod dociągnięte szelki uprzeży potrafisz wsunąć palec i nie możesz "uszczypnąć” szelki, to Twoje dziecko jest bezpiecznie i wygodnie zabezpieczone w foteliku. Doświadczenia pokazują, że powyższa zasada dotyczy wszystkich fotelików. Nawet dziecko mocno przyciągnięte szelkami uprzęży fotelika, spokojnie siedzące, może próbować "uwolnić się” z fotelika. Ten sam wzorzec obserwujemy u dzieci w wieku 1-4 lat w fotelikach samochodowych różnych typów i producentów. Uprząż jest zamkniętym systemem szelek, które stale przytrzymują dziecko w tej samej pozycji – podczas jazdy samochodem, jak i w momencie nagłego hamowania lub kolizji. System ten jest zamykany w momencie usadzenia dziecka poprzez dociągniecie szelek. Jeżeli czynność ta zostanie wykonana prawidłowo, szelki nie mogą poluzować się w czasie użytkowania (jeżeli tak się stanie, skontaktuj się bezpośrednio z Serwisem lub przez sprzedawcę, u którego produkt został zakupiony).
Szelki uprzęży są różnej długości. Dlaczego?
Nierówna długość szelek uprzęży może być wynikiem nieprawidłowego ich przeprowadzenia. Sprawdź z tyłu fotelika czy szelki nie są splątane i czy pasek służący do ich dociągania (przebiegający z przodu obudowy) jest na środku uprzęży. Sprawdź także, czy szelki przesuwają się swobodnie tam i z powrotem przez otwory barkowe. Dla umożliwienia swobodnego przesuwania klamra zamka powinna być odchylona całkowicie do przodu. Zwalnia ona napinacz szelek. Jeżeli po sprawdzeniu tego problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą lub Serwisem.
Czy możliwe jest zamontowanie mojego fotelika (grupa 1) na stelażu mojej spacerówki?
Na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe. Nasze produkty są projektowane z silnym naciskiem na bezpieczeństwo, jakość i wygodę użytkowania. Połączenie, o które pytasz wymagałaby od nas ustępstw w zakresie tych trzech priorytetów. Postanowiliśmy nie stosować takich ustępstw.
Jak długo powinienem przewozić moje dziecko tyłem do kierunku jazdy w Maxi-Cosi MiloFix?
Zalecamy użytkowanie fotelika Maxi-Cosi MiloFix w pozycji tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej (aż do 15/18 miesiąca życia dziecka) ponieważ jest to najbezpieczniejsza pozycja podróżna, chroniąca wątłą szyję i głowę niemowlęcia.
Dlaczego niemowlęta muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy?
W porównaniu z resztą ciała głowa niemowlęcia jest duża i ciężka. W dodatku jego mięśnie karku nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jeżeli niemowlę przewożone jest przodem do kierunku jazdy, w momencie czołowego zderzenia jego głowa zostanie gwałtownie odrzucona do przodu. Może to doprowadzić do poważnych urazów kręgów, a nawet śmierci. W przypadku dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy, siły działające podczas wypadku zostaną rozłożone na całe jego plecy.

Nagrody

nagrody MiloFix
maxicosi_milofix_ADAC_award_DE_70x62.jpg
maxicosi_milofix_TCS_award_DE_70x62.jpg
maxicosi_milofix_OAMTC_award_DE_70x62.jpg

Opinie