Axiss

Obrotowy fotelik dla malucha
Kolor
Authentic Black
  • Obrotowe siedzisko
  • Wiele pozycji ustawienia siedziska
  • Napinacz pasa
  • Jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Obrotowe siedzisko 90° Axiss od Maxi-Cosi sprawia, że wyjmowanie dziecka z fotelika i samochodu jest dużo łatwiejsze.

Dzięki obrotowemu o 90° siedzisku, rodzic może zwrócić fotelik przodem do siebie, co ułatwia zarówno zabezpieczenie dziecka jak i wyjmowanie go z fotelika. Dodatkowo napinacz pasa samochodowego zapewnia solidne dopasowanie w samochodzie, a sygnalizacja ostrzegawcza informuje o prawiłowej instalacji fotelika Axiss w pozycji przodem do kierunku jazdy. Jednoczesna regulacja wysokości zagłówka i uprzęży sprawia, że maluch w szybki i łatwy sposób jest odpowiednio zabezpieczony w foteliku, a wiele pozycji ustawienia siedziska zwiększa komfort jazdy.

Łatwość użytkowania • Obrót siedziska o 90 stopni ułatwia zabezpieczenie oraz umieszczanie i wyjmowanie dziecka • Jednoczesna regulacja wysokości szelek uprzęży oraz zagłówka • Zaczepy na szelki utrzymują je w pozycji otwartej podczas umieszczania i wyjmowania dziecka z fotelika • Regulacja odbywa się jedną ręką • Tapicerka może być prana w temperaturze 30° Komfort • 7 pozycji położenia zagłówka zapewni odpowiednią jego regulację do wzrostu dziecka • 8 pozycji ustawienia siedziska zapewni najlepsze warunki oraz komfort podróży • Dodatkowo watowane siedzisko zapewnia komfort podczas jazdy • Pasy z ochraniaczami Bezpieczeństwo • Bezpieczny zagłówek zapewnia ochronę przed uderzeniami bocznymi (SPS) • System napinacza pasa bezpieczeństwa z dużą siła napina pas i blokuje fotelik podczas podróżowania przodem do kierunku jazdy • Sygnalizacja ostrzegawcza znajdująca się w górnej części fotelika potwierdza prawidłowe zablokowanie fotelika w pozycji przodem do kierunku jazdy • 5-punktowe szelki uprzęży zapewniają bezpieczeństwo podróżującemu dziecku • Konstrukcja, która wymusza prawidłowy przebieg samochodowego pasa bezpieczeństwa • Antypoślizgowe otulinki szelek dodatkowo zabezpieczają ramiona dziecka przy zderzeniu czołowym Ogólne • Zgodny z europejskim standardem bezpieczeństwa ECE R44/04 • Podróżowanie przodem do kierunku jazdy od 9 kg do 18 kg wagi dziecka (od około 9 miesięcy do 4 lat) • Możliwość montażu fotelika za pomocą 3 punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa • Foteliki produkowane w Europie  •  

FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Nadal mogę wyciągnąć samochodowy pas bezpieczeństwa, co oznacza, że fotelik może się poruszać. Czy to jest bezpieczne?
W momencie gwałtownego hamowania bądź wypadku, pas bezpieczeństwa automatycznie zablokuje się. W rezultacie fotelik pozostanie nieruchomy. Foteliki Maxi-Cosi Priori XP, Maxi-Cosi Axiss oraz Maxi-Cosi Tobi są wyposażone w napinacz pasa samochodowego umożliwiający jego zaciśnięcie dla lepszego dopasowania i ochrony.
Czy możliwe jest zamontowanie mojego fotelika (grupa 1) na stelażu mojej spacerówki?
Na dzień dzisiejszy nie jest to możliwe. Nasze produkty są projektowane z silnym naciskiem na bezpieczeństwo, jakość i wygodę użytkowania. Połączenie, o które pytasz wymagałaby od nas ustępstw w zakresie tych trzech priorytetów. Postanowiliśmy nie stosować takich ustępstw.
Moje dziecko wychodzi z uprzęży w foteliku.
Zasada dotycząca wszystkich fotelików samochodowych mówi, że Twoje dziecko musi mieć mocno dociągnięte szelki uprzęży, by nie mogło ich poluzować tworząc wolną przestrzeń i próbować się z nich wydostać. Niektóre dzieci pokazują nam, że zaledwie minimalny luz w systemie szelek, pozwalający im włożyć rękę pomiędzy zamek a brzuch, następnie przesunąć ją w kierunku głowy, umożliwia przełożenie łokcia pod szelkami. Niektóre dzieci wykazują ogromne pragnienie wyswobodzenia się z uprzęży fotelika. Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie i swoboda ruchu nie są z zasady do pogodzenia. Jeżeli pod dociągnięte szelki uprzeży potrafisz wsunąć palec i nie możesz "uszczypnąć” szelki, to Twoje dziecko jest bezpiecznie i wygodnie zabezpieczone w foteliku. Doświadczenia pokazują, że powyższa zasada dotyczy wszystkich fotelików. Nawet dziecko mocno przyciągnięte szelkami uprzęży fotelika, spokojnie siedzące, może próbować "uwolnić się” z fotelika. Ten sam wzorzec obserwujemy u dzieci w wieku 1-4 lat w fotelikach samochodowych różnych typów i producentów. Uprząż jest zamkniętym systemem szelek, które stale przytrzymują dziecko w tej samej pozycji – podczas jazdy samochodem, jak i w momencie nagłego hamowania lub kolizji. System ten jest zamykany w momencie usadzenia dziecka poprzez dociągniecie szelek. Jeżeli czynność ta zostanie wykonana prawidłowo, szelki nie mogą poluzować się w czasie użytkowania (jeżeli tak się stanie, skontaktuj się bezpośrednio z Serwisem lub przez sprzedawcę, u którego produkt został zakupiony).
Szelki uprzęży są różnej długości. Dlaczego?
Nierówna długość szelek uprzęży może być wynikiem nieprawidłowego ich przeprowadzenia. Sprawdź z tyłu fotelika czy szelki nie są splątane i czy pasek służący do ich dociągania (przebiegający z przodu obudowy) jest na środku uprzęży. Sprawdź także, czy szelki przesuwają się swobodnie tam i z powrotem przez otwory barkowe. Dla umożliwienia swobodnego przesuwania klamra zamka powinna być odchylona całkowicie do przodu. Zwalnia ona napinacz szelek. Jeżeli po sprawdzeniu tego problem będzie się powtarzał, skontaktuj się ze sprzedawcą lub Serwisem.
Jak długo mogę używać Maxi-Cosi bez przerwy?
Na ogół jest to kwestia powodująca wiele kontrowersji. Ogólnie mówi się i pisze, z uwagi na troskę o niemowlęta, że fotelik samochodowy dla niemowląt, nie powinien być używany w nadmiarze. Dzieci nie powinny leżeć w jednej pozycji przez zbyt długi okres bez potrzeby. Należy zapewnić im możliwość rozwoju układu ruchowego oraz mięśni ramion, pleców i szyi. Jako producenci pierwszych w Europie fotelików samochodowych dla niemowląt – Maxi-Cosi – naturalnie, od lat zawieramy te informacje w naszych instrukcjach. Nie kładź zatem dziecka do fotelika na cały dzień, mając na względzie jedynie własną wygodę, ale daj mu możliwość rozwoju. Dotyczy to także nosidełek i wszystkich innych produktów, w których dziecko siedzi lub leży unieruchomione. Jednakże, nie jest problemem, gdy od czasu do czasu odbywamy dłuższą podróż samochodem lub jedziemy na wakacyjną wycieczkę. Radzimy: rób postoje co 2 godziny. Dziecku poza ruchem potrzebne są także regularnie posiłki i przewijanie.

Nagrody

Axiss

Opinie