3wayFix

Doskonałe dopasowanie z gonodolą Jade, fotelikiem Pebble Pro i Pearl Pro i-Size
Kolor
Miscellaneous
  • Bezpieczeństwo i-Size
  • Sygnalizacja ostrzegawcza
  • Łatwy montaż
  • Długi okres użytkowania
Zobacz w innych sklepach

Opis produktu

Baza 3wayFix oferuje najbezpieczniejszy sposób przewożenia dzieci w samochodzie, pozwalając na podróż tyłem do kierunku jazdy od urodzenia aż do ok. 4 roku życia. 3wayFix jest elementem zestawu 3wayFamily, który zapewnia doskonałe dopasowanie z gondolą Jade oraz fotelikami Pebble Plus i Pearl Pro i-Size. Wszystkie produkty są zgodne z normą i-Size (R129) i oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Baza 3wayFix to również łatwość użytkowania, dzięki instalacji na ISOFIX oraz systemowi wpinania click-and-go. Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na wyświetlaczu bazy potwierdza prawidłowy montaż bazy i fotelików.

Baza 3wayFix jest częścią zestawu 3wayFamily i stanowi doskonałe połączenie z gondolą Jade, fotelikiem Pebble Plus i Pearl Pro i-Size. Wszystkie foteliki są zgodne z najnowszą normą R129 (i-Size) i oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wybrać ten produkt

Łatwość użytkowania
Bardzo łatwe wpinanie gondoli Jade, fotelika Pebble Plus i Pearl Pro i-Size

FAQ (najczęściej zadawane pytania)
Czy montaż fotelika za pomocą IsoFix jest bezpieczniejszy niż z użyciem samochodowego pasa bezpieczeństwa?
Prawidłowo zainstalowane foteliki Maxi-Cosi są najbezpieczniejsze w swojej klasie. Metoda montażu na IsoFix zapobiega nieprawidłowej instalacji, ale nie jest bezpieczniejsza niż montaż metodą tradycyjną. Przy montażu z IsoFix, o przebiegu poszczególnych etapów instalacji informuje sygnalizacja ostrzegawcza, która kolorem czerwonym lub zielonym wskazuje, czy baza i fotelik zostały prawidłowo zamontowane.
Dlaczego Maxi-Cosi wymaga montażu nogi stabilizującej, aby wspomóc działanie produktów IsoFix?
Noga stabilizująca pełni kilka funkcji. Zapobiega obracaniu się fotelika podczas wypadku. Jeżeli nie będzie używana, w trakcie kolizji czołowej fotelik może zostać wypchnięty w stronę przedniego siedzenia tak, że dziecko zostanie wyrzucone do przodu i uderzy w tył jego oparcia lub nawet w deskę rozdzielczą. Noga stabilizująca jest wyposażona w system ostrzegawczy informujący o prawidłowej jej instalacji. Wszystkie produkty Maxi-Cosi montowane na IsoFix są wyposażone we wskaźniki ostrzegawcze po to, aby można było sprawdzić czy fotelik samochodowy został zamontowany prawidłowo. Wskaźniki zostały umieszczone na stalowych punktach zakotwiczenia oraz na nodze stabilizującej: kolor zielony pojawia się kiedy noga stabilizująca została zamontowana prawidłowo. Produkty IsoFix od Maxi-Cosi zaliczają się do najlepszych i najbezpieczniejszych na rynku. Fotelik CabrioFix w połączeniu z bazą EasyFix otrzymał najwyższą możliwą ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa. Produkty IsoFix gwarantują Twojemu dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Czy bazę 3wayFix można zamontować w każdym samochodzie?
Czy używanie bazy 3wayFix jest nadal bezpieczne jeżeli wyczerpały się baterie?
Baterie nie mają wpływu na poziom bezpieczeństwa; sygnalizacja świetlna i dźwiękowa służy wyłącznie informowaniu rodzica o prawidłowej bądź błędnej instalacji. Kiedy poziom baterii jest niski, zaświeci się lampka LED oraz usłyszysz ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Baterie można łatwo wymienić od spodu bazy 3wayFix. Średnio, żywotność baterii wynosi 2 lata.
Mój samochód jest wyposażony w schowek znajdujący się w podłodze, co uniemożliwia montaż nogi stabilizującej. Co mogę zrobić?
W tym przypadku zalecamy zapoznanie się z instrukcją obsługi pojazdu lub kontakt z delearem, aby rozważyć opcje montażu. Być może istnieje możliwość montażu nogi stabilizującej na pokrywie lub dnie schowka. Niektóre marki samochodów oferują specjalne materiały wypełniające schowek.
Jak wypiąć fotelik lub gondolę z bazy 3wayFix?
Fotelik lub gondolę można wypiąć używając jednej z szarych dźwigni po jednej stronie bazy.
Mój samochód nie jest wyposażony w punkty zakotwiczenia ISOFIX. Czy jest możliwy ich montaż?
Zwykle nie ma takiej możliwości ponieważ punkty zakotwiczenia ISOFIX są prawie zawsze montowane podczas produkcji pojazdu i stanowią jego nieodłączną część. Jednak niektóre marki pojazdów oferują takie rozwiązanie jako opcję. W takich rodzajach samochodów punkty kotwiczenia są mocowane jako dodatkowy element. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z dealerem samochodowym danej marki.
Dlaczego baza 3wayFix została wyposażona w nogę stabilizującą?
Noga stabilizująca zapobiega niekontrolowanym ruchom fotelika samochodowego w razie wypadku i przytrzymuje siedzisko w odpowiedniej pozycji. Jeżeli nie będzie ona używana, siły zderzeniowe działające podczas kolizji mogą spowodować gwałtowne wypchnięcie dziecka, a w konsekwencji doprowadzić do poważnych urazów. Noga stabilizująca bazy posiada wskaźnik, który informuje o prawidłowej instalacji w samochodzie.
Zauważyłem, że jest trochę luzu pomiędzy bazą 3wayFix, a oparciem tylnej kanapy. Czy to bezpieczne?
Czy są dostępne części zamienne do bazy 3wayFix?
Tak, aby dowiedzieć się więcej prosimy o kontakt z naszym Serwisem.

Opinie Maxi-Cosi 3wayFix